Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz az az állítás, hogy a...

Igaz az az állítás, hogy a hal olyan buta, hogy mire elér az akvárium egyik végébe, meg vissza, addigra elfelejti "hol járt", és ezért új nekik?

Figyelt kérdés
Csak azért nem értem, mert bezzeg kajáláskor tudják hova kell jönniük:P
2011. jan. 11. 18:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
besz.rás :D:D
2011. jan. 11. 19:36
 12/13 Platypus ***** válasza:

Szerintem a kérdéses videó hamisítvány, egyetlen aranyhalat vettek fel hosszabb ideig, és összevágták a hasonló mozgásokat. Az aranyhal okos állat, de egy ennyire pontosan betanított formáció még a sokkal tanulékonyabb és intelligensebb állatoknak is komoly problémát jelent.

Ettől függetlenül tényleg lehet tanítani aranyhalakat, pl. karikán átúszásra, youtubeon sok videó van erről.

2011. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség mert a testéhez képest egyáltalán nem kicsi az agytérfogatuk, nekünk annak is tűnhet de nem az. Épp ez az ahogyan te is írtad mikor etetik tudja hová kell mennie. Ha nem lenne ennyi esze, azt se tudná eldönteni hogy hova menjen ikrázni. Gondolj bele hogy a lazacok párzási időszakban visszamennek arra a helyre ahol születtek legyen ez akár több 100 km is a folyással szemben. Ez nem igaz szerintem
2011. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!