Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van 1db pink dánióm,2db...

Ha van 1db pink dánióm,2db szumim,1db algázó,2db xifó,2db páncélos harcsa (elvileg párba már nem annyira emlékszem).3db guppym 2 hím egy nöstény és egy pici guppy. De a kis guppy szülőszobában van. Akk milyen halat vegyek bele?

Figyelt kérdés
40l-es az akvárium.
2011. jan. 19. 19:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%

Semmilyet. Ez amúgy is rossz így. Mindenből 1-2 darabot tartasz, holott 6-8 lenne az ideális. És csak 1-2 fajt. Nagyon kicsi ez az akvárium ennyi halnak.

www.diszhal.info

Nézd meg az igényeiket!!

2011. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Remélem hogy egyszer majd megértesz engem!Nem szeretném hogy túl szaporoggyanak!És egy akvárium akkor szép ha sok a hal és különfélék.Legalábbis az én véleményem szerint különben is a 11 hal nem sok a 40l-es aksiba 1,5l-kell egy halnak számold ki pajtikám. :) nem akarlak ki oktatni.
2011. jan. 19. 19:28
 3/45 anonim ***** válasza:
92%

Hát pedig rosszul tudod pajtikám :) 300 literes akváriumban tartok afrikai sügéreket. Szóval nem vagyok kispályás kezdő szerintem. :)

Nézz már utána a halak igényeinek, mielőtt kioktatsz. Remélem jönnek még válaszolni neked is (Murr, Platypus, gfero), ők is évek, évtizedek óta halaznak, majd ők is igazat adnak nekem. :)

2011. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
a csapathal az csapathal, 2darab nem csapat szerintem, sok fajta meg nem is szaporodik kozos akvariumba.amugy sokkal jobban ereznek magukat ha egy fajtabol lenne sok, de ugy se hiszed el mig nem tapasztalod. Ha neked igy tetszik....
2011. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

És a 1,5 liter víz 1 halra az csak a guppiknál érvényesül, és az amúgy is úgy van, hogy 1 liter 1 cm halra, szóval egy 3-4 centis halnak már 3-4 liter víz szükséges. Keresd csak meg a halaidat az oldalon, amit linkeltem, de inkább még egyszer belinkelem:

[link]

Majd meglátod, hogy nem igazán jó, amit csinálsz.

2011. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%

Ember...pink dánió,már rosszul kezdődik, minimum 120 literes akvárium, és erre is 10 db,algázó gondolom anci, neki is 90 literes kell, 2db xipho a hím 6-10 cm a kardfarok nélkül,szerinted, hogy fordul meg,és hol az úszótere?Különböző páncélosharcsák vannak, és szinte mindegyiknek más a minimális vízigénye(kék pajzsos 80 literre 6-8 hal, panda 40 literre 6-8 hal)A guppyknál az ivararány lehetne fordítva.


Egy darab halat se vegyél bele...inkább egy 150 literes akváriumot vegyél.

És leszärom, ha lepontozol, mindenki ilyeneket ír...

2011. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Jó én még kezdő vagyok de mi lesz ha elszaporodnak a halak?Dobjam ki őkat?Haaaaa?Azt pedig nem szeretném itt meg nem vesznek át halakat ezért nem akarom hogy csoportba éjjenek meg a haveromnak a guppiai is túlszaporodtak és most cseszheti az egészet.De hát nem toom.
2011. jan. 19. 19:39
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
előző: a 120 literes akváriumot nem a pink dánióra értettem, hanem a szumikra
2011. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
ezeknek a halaknak a jó része ikrával szaporodik amit nem sűrűn fognak lerakni neked a társasban....
2011. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek vettél guppikat haaaaaa?

Öcsém, kezdő, nem ért hozzá és még ki mer oktatni másokat. Vidd vissza az összes halad, vagy add oda valakinek inkább...röhejesek az ilyen emberek, már ne is haragudj.

2011. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!