Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Happy Carbo jó az algák ellen is?

Happy Carbo jó az algák ellen is?

Figyelt kérdés

54l-es "növényes" aksi, JBL táptalaj, happy plant táp napi adagolással, viszont még carbo-t nem nyomatok (természetesen nincs co2 adagolás), mert természetesen felénk nem lehet kapni, és még nem tudtak nekem Budapestről hozni. Szóval kezdek aggódni az algásodás miatt, és úgy hallottam, hogy a carbo a növények "táplálásán" kívül az algák ellen is jó!


Köszi a segítséget!


2011. jan. 26. 22:08
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
Valóban megfigyelhető egyes esetekben, hogy csökken tőle az alga, de ezt nem közvetlenül okozza, hanem a növények intenzívebben nőnek tőle, és több ammóniát használnak fel, ami az algásodás fő oka. Ha még nincs algád, akkor nem kell aggódni, ráérsz majd ha lesz.
2011. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Hát ritka esetekben kevesebb lehet tőle de ez csak a többi növényedtől függ ugyanis az algákra semmilyen hatással nincsen hanem a többi növény mint ahogy az előző is írta intenzívebben élni kezd és kiszorítja az algát. De te hol laksz hogy nem lehet beszerezni co2-t?
2011. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem rá van írva, h csökkenti. Nem?
2011. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De még nincs is algád. Mióta megy az akv? A kezdeti barna alga 2 hét alatt elmúlik. Főleg ha raksz bele 2db törpe szívóharcsát + 2db almacsigát.
2011. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek a segítséget!

Békéscsabán tengetem napjaimat! Bárhol kérdeztem foggggalmuk nem volt a happy carboról! Co2 rendszerről nem is érdeklődtem (aminek csakis és kizárólag anyagi okai vannak), de gyanítom hogy esélytelen lenne! :) Szóval ez a helyzet!

A csiga és a harcsa jó megoldás?

2011. jan. 26. 22:59
 6/14 Platypus ***** válasza:
Ha csak visszafogottan algásodik az akváriumod, akkor a csiga és az algaevő halak képesek tökéletesen tisztára pucolni. Algainvázió ellen már nem elég. A mindenféle carbo készítmények mindig hasznosak dús növényzet mellé, nem kell kivárni az algásodást a beszerzéssel. A Happy Carbo konkrétan az easy carbo utánzata, de gondolom ugyanolyan jó. Én is hamisítottat használok, és elégedett vagyok vele.
2011. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor már csak arra kérnék javaslatot, hogy melyik az a csiga faj, amelyik nem eszi a növényeket és mennyit vegyek egy 54l-esbe!

Ja, és még egy. A törpe harcsa a növényeket is eszi?

2011. jan. 27. 08:01
 8/14 Frontosa ***** válasza:

Valamennyire ismerem Békéscsabát, gyulai vagyok. =)

A Centerben lehet kapni Happy Carbo-t, legfeljebb megrendelik neked.

A Lencsési lakótelepen van egy Sügér díszállatkereskedés, fő profiluk a sügér, de mindent be tudnak olcsón szerezni rendelésre. 100%, hogy Carbo-t is.

Gyulán a Hárlem udvarban is kapható.

Üdv,

2011. jan. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Frontosa, köszi a segítséget!!!
2011. jan. 27. 08:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Az törpe szívóharcsa nem eszi a növényt, az rendes.

[link]

Minden növényes akváriumba kell tenni.


Nézd ebbe is van:

http://www.youtube.com/watch?v=em4xefZM4_k&feature=player_em..


Emellett a garnélák is jól tudják babrálni a növényeket, jól tisztítják, de csak ha csak sokan vannak.


Az almacsiga meg nyalja belülről az üveget szépen.

2011. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!