Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg ide jutottunk? Valóban...

Tényleg ide jutottunk? Valóban terjed ez a kór?

Figyelt kérdés

[link]

Szörnyű és felháborító...


2011. jan. 27. 14:50
1 2
 11/19 NRichárd ***** válasza:
100%

Pont ezért van még ilyen mert sok embernek fel sem tűnik.

Sosem vonzottak a természet ellenes színek. Az eladók meg nap mint nap hazudnak a vásárlók arcába, csak nem tudom hova ment nyaralni az összesnek a lelkiismerete.

2011. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Platypus ***** válasza:
100%
A probléma súlyosságát mutatja a sok válaszoló, akik nem is értik, mi a baj a hirdetéssel. Fel kéne hívni a figyelmet a jelenségre, mert ha az emberek tisztában lennének a tényekkel, egyáltalán nem lennének többé népszerűek ezek a szerencsétlen halak. Hamarosan elkészül a díszállatos honlapom, tervezek egy cikket erről a témáról is.
2011. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kíváncsian várom az oldaladat.

Igazából a válaszolók gondolom csak az Állatok kategóriát nézték, és aki nem ismeri ezt a jelenséget, nem tart halakat, annak nem tűnik fel ez a tragédia. Én nem tettem fel egyértelműen a kérdést.

2011. jan. 27. 15:41
 14/19 Doruss ***** válasza:

Nem a szaktanácsadók véleménye számít, inkább a halaké. Csak ők nem tudják elmondani. Abba meg magától senki nem gondol bele, hogy mit szólnak ehhez.

Szerintem ez borzalmas. Nem is csak az, hogy nem szépek... de nem hiszem el, hogy képesek ezt tenni a halakkal, csak azért, hogy jobb legyen az üzlet...

2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én is csak reméltem, hogy nem jut el idáig, még eddig nem találkoztam ezzel. Reméltem, hogy mire bejutnának ide, sikerül betiltani, ellehetetleníteni ezt az ökörséget. De természetesen tévedtem...

A halak pedig elmondják a véleményüket, azzal, hogy elpusztulnak... De amíg egyetemre járó ismerősöm panaszkodik, hogy öreg neonhalakat sóztak rá, és ezért pusztulnak el egy hónap alatt, addig rengetegen lesznek, akik visszajárnak megvásárolni ezeket, mert például úgy gondolják, hogy ez ilyen ritka, különleges fajta, eddig él és kész.

Minden esetre megkérdezem a szaktanácsadói véleményüket és megpróbálok tenni valamit, nem csak pofázni... Aztán majd kiderül, mire jutok...

2011. jan. 27. 16:00
 16/19 Doruss ***** válasza:

Sok sikert hozzá...

Kíváncsi vagyok, mit mondanak majd!

2011. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy nagy állatvédő, de a természetet mindennél jobban tisztelem, és ez szégyen. Ez nem azé a szégyené aki csinálja, nem azé aki árulja, és nem is azé aki megveszi. Ez az emberiség szégyene. (nagyon nem szeretem az ilyen kijelentéseket de ez az.Amíg ez egy társadalmi normál lesz addig itt nagyon nagy baj van.)


A másik hogy aki megveszi az azt hiszi, hogy ez egy természetes faj, és hogy húde jó vétel, ritka és elfér egy 5 literes gömbben szűrő nélkül/ fűtés nélkül és csak 400ft és az eladó fiú is olyan aranyos volt és még ajánlott hozzá 1 aranyhalat és 2 hím bettát...

+

Erre meg az ilyenek oktatják ki azokat akik 10-20 éve akvarizálnak és eddig 8 haluk pusztult el, az is öregségében,és csak az anyagiakon és nem a tapasztalatokon múlik hogy berendezzen egy komoly biotópot vagy egy tengerit...

2011. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hm ez a bolt 5 percre van tőlem. Lehet lenézek...


A legjobb tényleg az, hogy az első 5-6-7 válaszolónak fel sem tűnt, hogy ezek festett halak..

2011. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
Határozott véleményem, hogy nekünk akvaristáknak is kötelességünk, minden lehetséges eszközzel küzdeni, ezeknek a szerencsétlen halaknak, a hazai kereskedelme ellen.Én elítélem a tenyésztés álltal szelektált, torz formák szaporítását is ,( pl némelyik aranyhal )de az állatkínzás minden formáját elítélem.Tévedés ne essék, a haszonállatokét és a vadakét is.Ezek közül is legundorítóbb, az üzleti érdekből és az emberi gonoszságból elkövetett állatkínzás.Én szívem szerint, még az állatkertek jelenlegi formában történő működését is betiltanám, tisztelet a kivételeket képező több ezer hektáros vadasparkoknak.Teljes mértékben egyet értek azzal, hogy egy adott ország műveltségi és erkölcsi szintje lemérhető azon, ahogy az állatokkal bánik.Hát, mi sajnos ott tartunk, hogy az ember sem számít, nem, hogy egy állat.Én is azt mondom, tegyük meg a tőlünk telhetőt, ki-ki a saját környezetében.Az is valami, ha elmondjuk az embereknek, hogy mitől színesek ezek a szerencsétlen halak.Szóvá kell tenni és be kell írni a panaszkönyvbe, ha rossz körülmények között tartott, vagy festett halakat látunk egy üzletben.Szerencsére az én városomban elég ritkák a túlkapások és be is zártak azok az új üzletek ahol csak a pénz számított.A régieket pedig jól képzett akvaristák és állatbarát emberek vezetik.
2011. jan. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!