Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lassan már tényleg ingyen...

Lassan már tényleg ingyen vagy éhbérért kell dolgozni és két kezünket összetenni, hogy van munka egyáltalán? Valóban idáig jutottunk? És hova fogunk még?

Figyelt kérdés

Férjem cégénél ma volt válságértekezlet. 3 embert elküldtek, egy ember marad ugyanazokkal a feltételekkel (5 munkanap, ugyanannyi fizu), egy embert csökkentettek 4 munkanapra, férjem 20.000 ft-al kevesebb fizut kap, papíron 4 napos munkahete van, de 5 napot kell dolgoznia.

És még örüljünk, hogy van munkája!?:-( :-)

Lassan már tényleg ingyen vagy éhbérért kell dolgozni és két kezünket összetenni, hogy van munka egyáltalán?

Én gyesen vagyok kislányommal 38.000 ftot kapok, ebből éljünk meg?

És ide vállaljunk még egy babát?...

Szomorú...

Mit tudott Mátyás király, hogy annak idején Európa virágzó állama voltunk?


2009. jan. 30. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos teljesen igazad van. Örülj , hogy a férjednek van munkahelye, és te is igyekezz visszamenni dolgozni, ha lesz még hová. És eszedbe ne jusson még egy gyereket szülni a nyomorba. Rosszabb és egyre csak rosszabb lesz a helyzet. VAgy elfogadod ezt, vagy elköltöztök. Én most költöztem ki Svájcba. Azt el kell fogadni, hogy a válság minden államot érint, ez elől nem lehet hova a föld hátán, de a keleti blokkot a nyomor sokkal jobban sújtja. Itt is nehéz, de nem egyik napról a másikra élek, és tudom, hogy jövő hónapba is ki fogom tudni fizetni a számláimat, és éhen sem halok. Otthon nálatok ez sajnos nem garantált. Sajnálom, hogy nem tudok neked biztatóbbat mondani.
2009. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval azt akartam kírni, hogy a válság elől nem lehet hová futni a föld hátán.
2009. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, teljesen megértelek én is. valami forradalmár vér folyik az ereimben, mert én is sokat hangoztatom, hogy siralmas a helyzet. ezért néha jól le is hurrognak, hogy mit sirok, másnak sokkal szarabb. lehet. de ettől nekem még nem lesz jobb. szomorú, ami az országunkban folyik, hogy ennyire nem látják át a parlamentben, mennyire nyomorog a dolgozó réteg. képmutatás az egész, hiszen olyan emberek ülnek ott, és döntenek a nevünkben, akiknek gőzük sincs, milyen munkanélkülivé válni és gyesből élni, ezek eleve olyan körökből kerültek ki, ahol nem napi téma, hogy hogy éljünk meg januártól februárig, nekik nem gond a 40 ezres fűtésszámla. hogy is lenne gond, mikor 80 ezer egy valamire való öltöny? és még most is, mikor az igazi válság csk eztán fog jönni, megint a kisember pénztárcáját akarják nyirbálni, de maguktól véletlenül se vonnának meg semmit. sokan azt mondják, örüljek hogy van mit enni. hát nem örülök. tényleg csak ennyit érünk? vagy csak nekem vannak ilyen ideáim, hogy többre vágyom annál minthogy zabálnivaló tudjak venni? legszomorúbb, hogy saját nyomorommal megpecsételem gyerekeim életét is, mit fogok tudni nekik adni? a szeretet nem elég.
2009. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"És eszedbe ne jusson még egy gyereket szülni a nyomorba."


No azért ezen is érdemes elgondolkodni. Nincs gyermekszületés akkor csak egyre rosszabb lesz. Jövő meg így fest: lesz rengeteg nyugdíjas, rengeteg "hátrányos helyzetű"(mert ők szülnek égbe-világba, de jó eséllyel ugyanúgy segélyből akarnak majd az utódok is megélni), és esetleg lesz egy kis csoport aki valóban dolgozik és eltartja az előző kettőt. Na majd akkor jön az igazi nyomor...


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vállalj még egy babát, főleg ha valóban nem tudnád etetni. Csak érdemes rajta elgondolkodni, hogyha mindenki más is csak 0 vagy 1 gyermeket vállal, akkor hova jut az ország végső soron. (Én biztos, hogy valamifajta hátrányba sorolnám azt a nyugdíjast aki nem nevelt fel min. 2 gyermeket. Lehet az akár nevelt gyerek is, hiszen tudom, hogy van akinek sajnálatos módon nem lehet sajátja.)

2009. jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

A politikusok pénzlehúzásai amúgy természetesen idegesíti az embereket. "Miért nem magukon spórolnak?"

Végülis morálisan jogos felvetés, de valóságban sok jelentősége nincs. Napokig pattogott a média Veres új autóján. Tényleg drága, és biztos sokan szeretnénk mi is egyet. De ettől most tekintsünk el. Azon autó ára és a hasonló "fú, hogy képzelik ezek a politikusok!" kiadások abszolút értékben cseppek a tengerben. A nyugdíjak és egyéb szociális kiadások 1-2Ft-tal(!!!) történő változtatása nagyságrendekkel nagyobb összeg, mint mondjuk Veres új autója... (amit továbbra is irigyelhetünk, persze én is, de az ország nem ettől van szar helyzetben)


Viszonylag jó, amit mostanság elkezdtek kommunikálni: sok az eltartott, kevés az adózó. Sok a jóléti kiadás, miközben lehetőleg senki nem akar adót fizetni.

2009. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az aki azt írta, hogy ne szülj még egy gyereket. Az igaz, hogy ha nem szülünk gyereket akkor kvázi nincs ,aki az én korosztályom nyugdíját kitermelje, és valóban elöregszik az ország, de az nem megoldás, hogy nyomorogjunk és én álljak sorba segélyért meg a szoc támogatásért. Éppen elég erre a már meglévő khmm ... az a réteg. Én 28 éves vagyok, a valamikori gimnáziumi osztálytársaimból háromnak (3!!!!)van gyereke a 30 emberből!!!!! És közel 30 évesek vagyunk !!! Szóval ez egy általános jelenség, hogy nem mernek egy db gyereket sem vállani itt ahol élek sem vállalnak gyereket max egyet. Az meg nagyon ocsmány dolog volna, ha ez alapján valaki nyugdíjas korában hátrányba kerülne, mert azt azért ismerjük el, hogy csupán szeretetből képtelenség felnevelni egy gyereket.
2009. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én már 3 éve úgy döntöttem, hogy elegem van és otthagytam a hazámat! Nem fogok otthon szenvedni és hinni benne hogy "majd jobb lesz"! Nem lesz jobb. A gyerekeimnek meg pláne nem kívánom ezt. Ők már teljesen beilleszkedtek itt, ahol élünk és egyáltalán nem vágynak "haza" egy olyan országba ahol nem lehet normálisan megélni. Itt is van válság, mégis simán megélünk, én 40 évesen fősuliba járok, párom úgyszintén, nyaralni megyünk évente többször is, és nem stresszeljük magunkat agyon a politikán, meg a gazdasági helyzeten.

Meg kell tanulni egy nyelvet és írány a nyugat!

Otthon meg maradjanak a politikusok és fojtsák meg egymást egy kanál vízben.

Sok szerencsét!

2009. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mátyás király nem árusította ki az országot az izraeli befektetőknek.Na például ezért.
2010. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!