Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség, bekattantak a a...

Segítség, bekattantak a a halaim o. O?!

Figyelt kérdés

Mostanában este amikor lekapcsolom az akvárium világítást, akkor pár másodpercre bekattannak a halak, és hirtelen össze-vissza kezdenek úszni nagy sebességgel. (guppi, szifó, dánió, neon, páncélos harcsa és anci van az akváriumban, 50l) Általában az akvárium oldalának mennek neki, és az aljzatot is felkavarják. Mindez csak pár másodpercig tart, de akkor is tudni szeretném mi lett velük. Eddig ilyet nem csináltak. Ma már fokozatosan vettem el a fényt tőlük úgy, hogy előbb a szobában felkapcsoltam a villanyt és a kis lámpát. Ekkor lekapcsoltam az akvárium világítást, majd a villanyt, végül a kis lámpát. Így nem lettek annyira stresszesek, de így is megmozdultak kicsit. Tudja valaki esetleg, hogy mitől csinálják ezt?

előre is köszönöm


2011. jan. 28. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok biztos a válaszban, de többek között a cápák is alkonyatkor kezdenek vadászni. a tenger élővilága éjjel a legaktívabb, nem véletlenül népszerűek az éjszakai merülések. Tehát az éjszakai mozgást én természetesnek tartom, hogy hirtelen csapnak zajt, az tényleg lehet attól, hogy hirtelen lesz sötét a lakhelyükön :)
2011. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nekem sincs jobb ötletem mint, hogy fokozatosan vedd el a fényt.Az enyémek teljesen nyugodtan reagálnak a sötétre , pedig én is egyszerre kapcsolom le a világítást.Az igaz, hogy a szobában ilyenkor még világít a lámpa.Talán érdemes lenne csinálnod egy esti világítást, pár darab színes ledből, ép csak annyit, hogy ne legyen korom sötét.Nálam, az általad említett halak, villanyoltáskor, elülnek mint a tyúkok.:D A harcsák viszont éjjel, nappal nyüzsögnek, én nem igazán látom a különbséget náluk.A garnélák mozognak intenzívebben este, de ez nálam a nagyobb testű halak miatt alakult így.
2011. jan. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
kérdezz meg egy halszakit ö biztosan tud választ adni
2011. jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!