Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120l-es akváriumhoz milyen...

120l-es akváriumhoz milyen fénycsövet vegyünk?

Figyelt kérdés

Csináltatva lesz az akvárium, és a tető is hozzá, valószínűleg fából. Milyen fénycső kell? Elég egy, vagy kettő kell?

Szeretnénk bele majd viszonylag igénytelen növényeket, de azért igényesebbeket is. Előbbiből lenne több!


2011. jan. 28. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
4 vagy 5 18 wattost. Az elegendő fény lesz ha nagyigényű növényeket raksz bele. A gyáriban 2x18W van de ez semmit sem ér ezzel énis megszívtam mert csak a baj van vele.... Kicsit drága de csak 1x kell beruházni és sokáig jó lesz.
2011. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az igényteleneknek is minimum 2-3 kell
2011. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha igényesebb növényeket akarsz akkor nagy fény kell.Tehát vagy nagy fényerejű fénycsövet használsz(80 watt közelében) vagy több kisebbet.A több kisebb fényerejű azért jobb mert egyenletes világítja be az aksit.De ha páldául hólyagos vizikehelyt akarsz tartani annak elég egy 18- wattos is .Persze az úgy nem túl szép de annak a növénynek annyi is bőven elég.
2011. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

értem, szóval 4bd 18vattost

esetleg van valami "márka" ami jó?

a fénycsövek beszerelése után üvegessel kell rakatni eléjük üveglapot? hogy elválassza a víztől?

Illetve azon morfondírozok, hogy jó választás a fa tető, nem fog megázni, vagy megdagadni?

Szégyellem magam a bugyuta kérdésekért, de ha már lesz, normálisan szeretnénk kivitelezni!

2011. jan. 28. 21:20
 5/18 A kérdező kommentje:

-v

+w

2011. jan. 28. 21:21
 6/18 anonim ***** válasza:
A fa tetőt könnyen meg lehet csinálni.Én egyszerűen megoldottam.Az akváriumon egyszerű üvegtető van és arra raktam rá a világítást.Nem ázik a fa és a világítás sem párásodik.Mivel a lámpa az aksi hátsó felén van ezért könnyű megoldani az etetés is.Nem kell semmit sem tologatni csak felnyitom az elülső üvegfedőt.És még szép is.
2011. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát elvileg ha akvarisztikai boltban vásárolsz fénycsöveket (sera) akkor azok tuti vízállók és ehhez tudsz internetről rendelni vagy valami világítástechnikás boltban páramentes T% vagy T8 foglalatot attól függően hogy T8-as vagy T5ös a fénycsöved. Ha már 4et veszel akkor szerintem az egyik legyen növényes, azaz egy kicsit rózsaszín árnyalatú ami kedvező színspektrum a növényeknek. Ja és ne felejtsd el az előtéteket bár ebben már nem vagyok annyira otthon....:):)
2011. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hali!

Ha fa tető lesz, akkor az akváriumot érdemes lefedni üvegtetővel, hogy kevésbé párásodjon. Ekkora akváriumra a minimum 40 watt világítás, ezalatt csak a legnagyobb tűrőképességű növények maradnak meg: microsorium, hólyagos vízikehely, cryptocoryne fajok, gömbmoha. 60 wattnál már kicsit szabadabb vagy, a közepes fényigényű növények (diszhal.info-n megtalálod ezeket) már szépen megmaradnak. Ennél nagyobb világítást nem érdemes kezdőként beszerezned, mert ha nem tökéletes a szűrés, tápozás, növény összeválogatás, könnyen algásodáshoz vezethet.

A tungsram márkaboltban nagyon jó daylight csöveket találsz, legalább kettő-három ilyen legyen, és mellé valamilyen kifejezetten növényest is beszerezhetsz.

2011. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
T5-öt akartam írni bocsii:)
2011. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

a tetőt mi inkább asztalosra bízzuk:P az asztalos apja pedig üveges, szóval családi meló lesz.

Őőőő mi úgy gondoltuk, de szóljatok, ha nem jó ötlet.

Tehát a fa tetőbe szeretnék beszereltetni, vagy beépíttetni a világítást villanyszerelővel. igen és az akváriumra pedig tolótetőt. A fa tetőt pedig olyanra, hogy az egész felnyitható, és kitámasztható legyen.

2011. jan. 28. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!