Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120l-es akváriumhoz milyen...

120l-es akváriumhoz milyen fénycsövet vegyünk?

Figyelt kérdés

Csináltatva lesz az akvárium, és a tető is hozzá, valószínűleg fából. Milyen fénycső kell? Elég egy, vagy kettő kell?

Szeretnénk bele majd viszonylag igénytelen növényeket, de azért igényesebbeket is. Előbbiből lenne több!


2011. jan. 28. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja, és létezik páramentes foglalat, de ha körbenyomod sziloplaszttal, az is tökéletes.
2011. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

4x18 az már 72 wattos

legyen inkább 3x18, és ebből egy növényes mondjuk?

2011. jan. 28. 21:37
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is be van építve a világítás a fa fedőbe.Lemezből hajtottam a fénycső mögé fényvisszaverőt.Ez jelentősen növelte a fényerőt. Itt egy kép is : [link] A fénycső nálam is enyhén rózsaszínes és sárgás árnyalatú.Ezt kifejezetten szeretik a növények.Bár igénytelen növényeim vannak csak, de szépen nőnek.Itt van még egy kép az akváriumról: [link] Mint láthatod úgy nő a hólyagos vizikehely mint a bolond.Szerintem elég világos az akvárium pedig csak egy 18 wattos fénycső világítja az egészet.
2011. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

nagyon szép akvárium.

A levegőztető nem sodorja el nagyon a növényeidet?

ezen is gondolkoztam egyébként, ugye elvileg hátul vannak a nagyobb növények, de ezek szerint lehet egy kicsit "csalni" :D

2011. jan. 28. 21:50
 15/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm!A növény hosszabb levelei oda vannak rögzítve az üveghez(öntapadó és cérna) :) Így még a két levegőztető sem sodorja el.Muszáj volt az aksi elejére kötöm, mert ugye a világítás az akvárium hátsó felén van és ha ott lenne az a sok levél olyan sötét lenne az akvárium hogy még a halaimat sem látnám.Hátul, a másik tő vizikehely még csak most kezdi növeszteni a hajtásait.Remélem lesz olyan sűrű mint a másik. A kishalaim örülnének neki :D
2011. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
heh..trükkös :D
2011. jan. 28. 22:09
 17/18 anonim ***** válasza:
Még 1 dolgot hagy ajánljak figyelmedbe: [link] Ez a legjobb akvarisztikai oldal szerintem.Itt mindent megtalálsz és mindenre választ kapsz.Ingyen halakat és növényeket is szerezhetsz.
2011. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

rendes tőled köszi!

Kezdem is a nézelődést:)

2011. jan. 28. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!