Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan irtsam ki a csigákat...

Hogyan irtsam ki a csigákat az akváriumból?

Figyelt kérdés
Jó pár éve vannak halaim, ezalatt az idő alatt most van másodszor csigám! az előző szériát a bótiám kiirtotta, de most nem bír velük! Láttam a neten egy csigaölőszert: esHA gastropex a neve! valaki ismeri? vagy ha nem akkor tudtok valami hasznos házi praktikát?
2009. febr. 7. 08:59
 1/7 anonim válasza:
100%
A Sera-nak van kifejezetten erre kialakított mechanikusan működő csapda a káros csigák összegyűjtésére az édesvizi akváriumban. A csapdába sera O-nip tablettát kell helyezni és éjszakára az akvárium talajára fektetni. Reggel a csigák a csapdával együtt eltávolithatók. www.sera.hu Kb. 3500.-Ft.
2009. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy nagyobb vitorláshalat! Garantáltan kiirtja! Nekem 200l-es akváriumom van, tele volt csigával, de mikor megvettem a vitorlást, 1hét múlva nem volt csiga!
2009. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi véletlenül nyírtuk ki őket nem akartuk. Vettünk kékítőt a vízhez, és meghaltak. Utána mondta a díszállatos, hogy attól. :(
2009. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éve rakok a vízbe kék "lötyiket" mégsem pusztult el a kékítőktől 1 csiga sem még sosem. Én mikor nőnek a csigák oda szoktam adni őket a teknőseimnek. Jó a páncéljuknak + szeretik is nagyon a csigákat. Vagy vidd ki őket a tóba. Jobbat nem tudok. De a kékítőktől nem pusztulnak el az tuti. Legalábbis nekem 18 év alatt 1 sem pusztult el.
2009. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az attól függ milyen csigád van!

Van elevenszülő is a fajok között...

De legtöbb az akvárium falára és a növények leveleinek fonákára rakja petéit, ezeket egy részleges vízcserénél át tudod vizsgálni, úgy, hogy végughúzod a növények leveleit az ujjaid között. Leginkább a fiatal hajtásokat válasszák a szülők, -gondolom génjükben van- mivel a fiatalok kelésük után szinte egyből táplálkoznak, és így nem kell messzire menni... :-) Színtelen, szinte átlátszó ragadós anyagot keress a leveleken. Na azokat szedd le! Ha az akvárium falát algakaparóval takarítod állítsd a szűrést erőssre.

Az is segít, ha a halaidnak 1-2 napig nem adsz enni, mivel akkor jobban keresgélnek, csipegetnek az akvárium élővilágából... Ez az időtartam nem káros, de azért érdemes figyelemmel kísérni a halak viselkedését!


A botia fajok többsége csak levegőt jön fel venni a felszíni rétegbe. Tartózkodása az alsó és középső vízréteg... Talán olyan hallal próbálkozz amely minden szinten megfordul! Ajánlom:

- Pterophyllum Scalare (vitorláshal)

- Symphysodon Discus (Diszkoszhal)

- Vagy valamelyik Colisa (gurámi) fajt.

Az összeférhetőségre / hőmérsékletigényre figyelj!


A szer amit írtál jó, viszont 2 napra ki kell kapcsolni a szűrést, ha sűrűn telepített az akváriumod ez gond lehet! Gyárilag azt írják rá nem kell vízcserét csinálni a használata után, de érdemes a felét lecserélni. A 10 milis 1200Ft-tól kapható.


Ha a növényeid vegetálnak... (nem szépek) érdemes venni a kereskedésben újakat. Halakat ki, növények kuka, akváriumot, kavicsot, stb. jól kimosni, új növények bele, víz felönt, másnap halak vissza. A legjobb ha mindent hagysz 2 órára kiszáradni, beleértve a talajt is, a peték nem bírják a szárazságot! Ja, és csigákat ne rakj többet!!! Vegyél édesvizi garnélát, az sokkal szebb, és igaz legtöbbje a talajon marad, de az is tisztogat, max 1-2 Ancistrus Dolichopterus halra kicseréled valamelyik meglévő haladat.


Remélem segítettem! Állok rendelkezésedre!

2009. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Utolsó válaszadónak üzenem hogy a csigákat nem én vettem!:) Barna csigáim vannak és biztos vagyok benne hogy valamelyik új növénnyel hurcoltam be! De köszönöm a válaszod! Sokat segített!:)
2009. febr. 7. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
csigáinkat a növénnyel hoztuk mi.nagyon szaporodtak ezért vettünk 2 botiát.azóta nincs csiga.pedig szegénykéim ugy nyammogták,hogy öröm volt nézni...
2009. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!