Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis növényes aksit összerakni garnélákkal, és esetleg egy-két guppival. Ezt szimpatikusnak találatam:

[link]


2011. febr. 1. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A világítás kevés nagyon.Mint általában a szetteknél.Fűtés is kevés szerintem, legalább 35 W-os kéne bele.
2011. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Ha megelégszel a kevésbé fényigényes növényekkel, akkor jó lehet, de dús növényzetet 1 fénycsővel nem fogsz összehozni. Microsorum, jávai moha, gömbalga megélne benne. Ha a szobában állandóan szobahőmérséklet van, akkor a fűtéssel sincs gond. Inkább endler guppit válassz, az kevésbé eszi a kisgarnélát.
2011. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönet
2011. febr. 1. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven jó.

Az egy 25 literes akv 15 Watt fénnyel.



Az én 20 literesem fölött van egy 11 wattos kompakt, és az akváriumban tartok jávai mohát (ennek kevés fény is elég). Ezen kívül lilaoepsis vagy Echinodorus tenellus van benne (állítólag ennek sok fény kell, de nemtudom, hát jó nem nő olyan ütemben mint a moha, de nem sárgul el ezzel a fénnyel).


Aztán lehet még bele tenni Anubias nana növényt, azzal se lenne gond, mert az sem egy fényigényes és szép növény szerintem.

2011. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha úgy látod hogy szükséges emelni a fényerőt, akkor meg két ilyen 36 centis vízalatti neont bedobsz a két szélébe, ez nem süllyed le, megmarad a víz tetején:


[link]

2011. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akvatrend ***** válasza:
43%

Nekem 3 garnélás aksim van mert hobbiból tenyésztem őket.


Ez az akvárium teljesen megfelel a célnak. A fűtés elég minden 16 fok feletti szobában, főleg mivel a garnélák nagy része nem szereti a nagyon meleg vizet.

Minden 'lassan' növő növénynek elég ez a fény és mivel az akvárium is kicsi nem is rakhatsz bele túl nagy növényeket. Mindenképpen tegyél jávai mohát és sok bujkáló helyet az akváriumba mert akkor lesznek szépek ha nem 'streszelnek'.

Én egy 33 literesben tartom a legszebbeket: [link]

Szép napot

2011. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Én is úgy látom hogy gondolom hogy elég lesz. Rádobok egy reflektort, és az is segít valamicskét!
2011. febr. 2. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!