Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baj? (akvárium)

Mi a baj? (akvárium)

Figyelt kérdés
Kb 2 napja van élőnövény az akváriumba, és cseréltem kis vizet is, de egy kis mosogatószer bejutott a vízbe, aminek kb 90%-át eltüntettem. 20 percet ment a levegőztető, de a víz tetején vannak a halak. Mi lehet a probléma?
2011. febr. 2. 19:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
43%
Lehet maradt még mosogatószer a vízben és azt nembírják a halak. Én a biztonság kedvéért az egész akvárium vizét kicserélném.
2011. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az húzós lenne :S vízcsere azt jelenti hogy mosogató után kb 30litert kiszdetem a 70-ből de főleg a tetejéről szívtam a vizet ahol úszott a folt
2011. febr. 2. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne cserélj többet, csak menjen maxon a szűrő, levegőztető, a szűrőt naponta mosd ki és nem ártana bele aktív szén sem. Talán nem lesz bajuk a halaknak, de van rá esély, hogy nem élik túl sajnos.

Hogy került bele mosogatószer?

2011. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

akkor szedd ki a halakat és rakd egy vödör tiszta vízbe


aztán majd ha lesz kedved cseréld le az aki teljes vizét

2011. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

belemártottam az edényt a vízbe, mert nem akartam nyagtisztítást hogy csővel meg midnennnel és volt 1 kis maradék"" az edénybe :S

olyan szűrőm van hogy suívja be a levegőt és sokkal nagyobb akváriumba való

a halak olyna úszást nyomak hogy nemigaz :S

2011. febr. 2. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Holnap vegyél aktív szenet és tedd a szűrőbe, mert az kiszűr elvileg mindenfélét, gyógyszeres kezelések után a gyógyszert is meg ilyenek. Hátha ezt is kiszedné/semlegesítené.
2011. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És pont ezért kell leszívócsövet és steril (új, csak akváriumhoz használt) vödröt, kancsót használni, mert akármi belekerülhet!
2011. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azonnal kivenném a halakat, a mosogatószer meg fogja ölni őket. Ezt a szűrő sem szűri ki. A ph is felborulhatott.
2011. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

felitattam a víz tetejéről a nagyon kicsi maradványt, most lentvannnak hála isten :P

bár ha belegondolok, hogy a balatonba belehugyozna meg mindenki naptejjel megy be ezeknek se árthat nagyon :S

nyáron kint vannak, oda is bepotyog minden (a tóba)

2011. febr. 2. 20:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha belegondolok, hogy tavaly mikor az Omszki tónál jártam, láttam pár döglött halat a parton :/


A Balaton meg nagyobb, abba gondolom jobban elfér az a sok szenny, amit az emberek bele tesznek.

2011. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!