Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el az összes halam?

Miért pusztul el az összes halam?

Figyelt kérdés
először múlt hét szombaton vettem 4 halat,vasárnapra elpusztult az összes.aztán ma vettem még egy halat,és ma estére az is elpusztult.:( pedig mindent jól csináltam szerintem.van benne szűrő,fűtő,levegőztető,élő növény és Sera vízelőkészítőt is tettem bele.Kérlek segítsetek,mert már nagyon ideges vagyok.Nem értem hogy mi lehet a baj.:(
2011. febr. 5. 19:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Megfáztak vagy eleve betegek voltak. Ebben az időben jól fel kell készülni a halvásárlásra - egy jól hőszigetelt doboz a minimum, nem pedig egy neylon zacskó. Az állatkereskedésben vásárolt halaknál nagy a fertőzöttség veszély, előbb jól körül kell nézni, hogy mi a helyzet az akváriumokban, hogy van-e beteg esetleg elpusztult hal bennük, aztán csak saját felelősségre.
2011. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
baján lakok.és semmilyen illatosítót és efféléket nem használtunk.
2011. febr. 6. 13:32
 23/36 A kérdező kommentje:
de egyébként ha tényleg a vízzel van a baj,akkor milyen vegyszereket tegyek bele?mert akkor ezek szerint a vízelőkészítő nem elég.
2011. febr. 6. 13:35
 24/36 A kérdező kommentje:
a dekorációk pedig:mű és élő növény,(nagyjából fele-fele arányban),és egy cserépből készült fatörzs.a köveket ugyanott vettem,ahol a halakat.de mielőtt beletettem ezeket az akváriumba,előbb alaposan átmostam őket.és akkor már azt is leírom(hátha fontos)hogy egy almacsigát is vettem,az kb.2-3 napig bírta,és az élőnövényem is elrohadt.
2011. febr. 6. 13:42
 25/36 anonim ***** válasza:
csinálj víztesztet, szerintem mérgezett a csapvíz
2011. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 gfero ***** válasza:
azt a fatörzset honnan szerezted ,fertőtlenítetted valamivel vagy kifőzted ?csinálj víztesztet .kimostad az akváriumot valami vegyszerrel?
2011. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
az akváriumot sima vízzel mostam át,és azt a fatörzset is.mindent az állatkereskedésből szereztem.
2011. febr. 6. 16:15
 28/36 anonim ***** válasza:
és a kavicsot milyen vizzel mostad át? vegyszeres vizzel?
2011. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
nem.a kavicsot beletettem egy lavorba és vízzel átmostam.
2011. febr. 6. 17:34
 30/36 A kérdező kommentje:
sima vízzel.
2011. febr. 6. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!