Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el az összes halam?

Miért pusztul el az összes halam?

Figyelt kérdés
először múlt hét szombaton vettem 4 halat,vasárnapra elpusztult az összes.aztán ma vettem még egy halat,és ma estére az is elpusztult.:( pedig mindent jól csináltam szerintem.van benne szűrő,fűtő,levegőztető,élő növény és Sera vízelőkészítőt is tettem bele.Kérlek segítsetek,mert már nagyon ideges vagyok.Nem értem hogy mi lehet a baj.:(
2011. febr. 5. 19:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom, mi lehetett a baj. az is lehet hogy ahonnan hoztad a halakat stb- ott valami fertőzés volt..
2011. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
hát ezaz.ez idegesít a legjobban.hogy nem tudom mi a baj.de azért majd akkor(mivel többen tanácsolták)veszek egy víztesztet,és meglátjuk hogy mi lesz.biztos furán hangzik,de egy kicsit már azt kívánom hogy aztmutassa a teszt hogy baj van.már csak azért mert akkor végre megtudom mi a baj,és tehetek ellene.de így tehetetlen vagyok.
2011. febr. 6. 17:51
 33/36 Platypus ***** válasza:

A műnövényt rakd ki, volt rá példa hogy mérgező műanyagból készült. Annyi biztos, hogy a halaidat nem fertőzés vitte el, emiatt nem kell aggódnod.


A vízteszt nem biztos, hogy bármit is fog mutatni, hiszen csak arról tudsz meg dolgokat, amiket direkt keresel a teszttel. Ha történetesen mondjuk arzénes nálatok a víz, akkor csak egy direkt arzénteszt mutatja ki. Annyiféle szennyezőanyag lehetséges, nincs is mindegyikre akvarisztikai teszt. A döglött almacsiga alapján nehézfémre, azon belül is rézre gyanakszom, de ez csak az én megérzésem, lehet hogy nem ez a baj.

A probléma kezelésére sajna nem elég, hogy vegyszert adj a vízhez. Vegyél aktív szenet, és jó nagy mennyiségben rakd bele a cserevízbe felhasználás előtt pár nappal, ha valamivel tudod mozgatni a vizet, még jobb. Az akváriumszűrőbe is rakj aktív szenet, ha van hozzá tartály, ha nincs akkor barkácsolni kell. Vízcsere előtt közvetlenül adj valami vízkezelőt a cserevízhez. Mindezek után várj legalább egy hetet, és utána hozz egy új csigát. Nem kell feltétlenül almacsiga, sima barnacsiga vagy hólyagcsiga is jó. Ha a csiga életben marad, lehet próbálkozni 1-2 hallal.

2011. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Bizony, osztom Platypus véleményét, ez mérgezés. Egy fertőzés nem visz el ilyen hamar ennyi halat, a csigát meg pláne. A nehézfémek viszont gyorsan gyilkolnak. A kereskedésekben lévő tesztekből kaphatsz egy általános képet, megmérheted a keménységet és a Ph-t, már ez is árulkodó lehet. Egyébként pedig csak laborban végzett vizsgálatok segítenének kideríteni, hogy mi a baj, sajnos az ivóvíz nem ritkán emberre káros koncentrációban tartalmaz különböző vegyületeket. Ilyen világban élünk. Jelentsétek valamilyen szervezetnél, hátha foglalkozik vele valaki.
2011. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Szerintem ez megint ilyen Dr House-os eset. Biztos nem mondd el valamit a kérdező, ami kulcs fontosságú lenne.
2011. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
de az én vízelőkészítőm elvileg a nehézfémeket is megköti.higgyétek el mást már tényleg nem tudok mondani ami esetleg kulcsfontosságúlenne.de egyébként ma bementem a kisállatkereskedésbe és ott se tudtak mit mondani...:\ ők sem értik hogy mitől van ez a hirtelen halál.
2011. febr. 7. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!