Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algás. Erre az opcióra van ötlet?

Algás. Erre az opcióra van ötlet?

Figyelt kérdés

Ez egy régebbi fotó, barátom akváriumáról:

[link]


Már ki van takarítva, viszont viszarakta a régi lámpát, úgyhogy nem kell 1 hónap és megint ilyen hányadék algatenyészet lesz belőle.


A fényt kéne csökkenteni, meg sűrűbb vízcsere kéne és meg lenne oldva, csak arra ő nem hajlandó és nekem sem engedi hogy beleszóljak.


Szerintetek létezik olyan növény ami több mint 1w/liter fényen, kevés vízcserével nem algásodna nála?

Mert ha van olyan, akkor veszek neki.


Talán riccia és hínárok?

Vagy egy bizonyos szint fele a riccia is képes algásodni?


2011. febr. 11. 01:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ja eszembe jutott, ramirezi van benne.
2011. febr. 11. 12:49
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor hagyd rá, hadd csinálja, aztán úgyis rájön, hogy rossz az egész, mert csupa alga és a halak sem érzik jól magukat. Mondjuk furcsa, hogy nem engedi, hogy cseréld a vizet, mert ha lustaságból lenne azt mér érteném, de így? Kísérletezik?
2011. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem vágom énsem, szerintem kisérletezik, lehet. De hát már kikisérletezte hogy ez így szar . akkor meg mit kisérletezik tovább.


Azt állítja, hogy régen, kezdetben, amikor nem nyúltam hozzá, és sokáig nem volt vízcsere, egyszer neki olyan jól beállt a vize, hogy nem kellett cserélni sokáig és nem volt alga sem, meg minden tök jó volt, csak később valamelyik takarítás után ez elromlott ez az egyensúly, és azóta ilyen szar. Ő meg várja hogy újra beálljon a víz.


De ez baromság. Hát annyira nem fog beállni soha, hogy egy önfenntartó dolog legyen. Ez nem egy nagy tó :)


Mindegy, hát azért néha cseréli, mert a sügér miatt azért kell. Meg mivel nem rég volt takarítva, hát olyan 1 hete volt cserélve a víz kb. Most még tiszta, csak ilyen hozzáállással megint szar lesz.

2011. febr. 11. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!