Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt miért csinálják?

Ezt miért csinálják?

Figyelt kérdés
A szumiam közt van egy "vezér" aki valaminek neki dörgölödzik és a többi is.De ez miért van?Ez valami betegség?És akkor nem is fátyol betegség+ darakor van az akváriumomban?Mert a darakort+ a fátyol betegséget már kezeltem egyszer parakillel.De így is halt meg egy nőstény guppim aki már egy jó ideje betegeskedett!Lágyszi gyorsan és értelmesen válaszoljatok!Köszönöm!
2011. febr. 20. 14:12
 1/6 gfero ***** válasza:
menyi ideig tartott a kezelés?
2011. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pénteken keztem de már az előtt betegek voltak a halaim és nem tudtam hogy mi tévő legyek!Holnap még egyszer nyomok az akváriumba két tubus parakill-t.90L-es az aksim.És a bettám ami benne van meg még pár halam azok is eléggé furán viselkednek nem tudom mi tévő legyek!
2011. febr. 20. 14:17
 3/6 gfero ***** válasza:
egy kezelés 6 napig tart 3-dik nap után50%-os vízcsere és teheted bele megint a parakilt és még 3 nap kezelés a végén megint 50%-os vízcsere.hőfok 28-29.ne etess a kezelés alatt .ha van aktív szened szed ki.vigyáz ne adagold túl mert nagyon erős gyógyszer és elpusztulnak az összes halaid.
2011. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tegyél 10 literenként egy csapott evőkanál jódozatlan sót a vízbe..ha még nincs benn...az általában jót tesz..nekünk is van benne :D A pARAkIllt nem mindegyik hal bírja.nekünk is ez volt a gond :/
2011. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
azért nem minden halfaj bírja a sós vizet inkább az elevenszülők,brakkvízi halak.a márnák nem annyira élvezik.a másik meg a só sók mindenre jó de a gyógyszert semmikép nem helyettesíti
2011. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ne egyből gyógyszerrel tömd a halaidat...Nekünk az állatkereskedéses ajánlotta a sót a gyógyszer előtt.DE nem a sós vizet hanem tíz literenként egy evőkanállal tettünk bele és az nem tömény sós víz. És ez fertőtleníti a vizet és baktérium ölő hatása van a halaknak pedig nem tesz rosszat. De hát ez csak egy tipp volt.
2011. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!