Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülne egy ilyen...

Mennyibe kerülne egy ilyen akvárium?

Figyelt kérdés

25-30 literes akváriumot szeretnék, néhány dánióval vagy díszmárnával,

levegőztető-szűrő,világítás, melegítő stb.. halakkal együtt mennyi lenne az egész?

hány literes akváriumod van és mennyiből lett meg?


2011. febr. 21. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
háát szerintem ha akarsz bele köveket vagyis valami búvóhelyet akkor körülbelül szerintem egy 15000-ből kijönne
2011. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
előző vagyok .. rosszul irtam. 20000 körül szerintem
2011. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egy 54 literes akváriumot kb 10000-12000 forintér tudsz venni.Én is ennyiért vettem,volt hozzá szűrő, fűtő és egy díszkő.A tetőbe beépített világítás(igaz nem valami nagy húzás)de van egy-két növény aminek megfelel.Szóval arra akarok kilyukadni,hogy nem sokkal nagyobb befektetés mint a 30 literes,sokkal nagyobb helyet sem foglal el(alapterületre),de viszont a halak számára sokkal jobb.Te is több hal közül tudsz válogatni,
2011. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 21. 20:58
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, bocsi ha ismétlek.

Én a helyedben nem kezdenék ilyen kicsi akváriummal, sokkal több gond van vele, mint egy nagyobbal, mivel minél nagyobb, annál könnyebben be tud állni az egyensúly (ezért lehetséges az, hogy a több száz/ezer literes akváriumoknak nem feltétlenül van szüksége szűrésre). Valamint az is mellette áll, hogy szebb is, meg sokkal több lehetőséged van berendezni/halakból is több a választék.

Egy 50-70 literes akvárium nem foglal még nagy helyet, és nem is jön ki nagyon drágán. Nekünk a 300 literes afrikai sügéres bútorral, felszerelésekkel, halakkal, mindennel együtt kb. 220-230ezerből jött ki. De ebbe tényleg minden benne van. És hát hozzá kell tenni, hogy a sügérek nem is a legolcsóbb halak.

Van két 54 literes nevelőnek illetve karanténnak használt is, azoknak darabja 1500 Ft volt, és olyan, hogy félbe lehet választani egy üveglappal, üveg tolótető van rajta, szóval frankó kis akváriumok. Persze használtan vettük és jó koszosan, de egy kis ecet és meleg víz csodákra képes.

Érdemes lenne szétnézned akvarista.hu-n, nagyon sok "kincsre" lehet bukkanni, sokszor ki lehet fogni nagyon jó dolgokat tök olcsón. Mi a kaját is magánszemélytől vesszük, sokkal olcsóbbra kijön (Sera és Tetra tápok), a fagyasztott persze aquadepo-s, de mindegy ez most nem lényeg. :) Csak arra akartam kilyukadni, hogy érdemes alaposan szétnézni és nem beleugrani először a bolti dolgokba. Sok sikert a halazáshoz, olvass sokat a témában (akvarista.hu-n az 5 ebook nagyon hasznos infokat tartalmaz), mert könnyű elrontani dolgokat, és csak csalódás és pénzkidobás lesz a vége. :)

2011. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat :)

nem vagyok kezdő régebben halaztam, de most nem szeretnék csak egy egész kicsi akváriumot és lehetőleg minél olcsóbban beszerezni mindent.

A használt cuccoktól félek, hogy nem működnek jól.

2011. febr. 21. 23:28
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kicsi akváriumot akarsz,miért nem csinálsz garnélásat? 20-30 literes akvárium,bele 6-8 garnéla,egy kicsi szűrő,kis fényigényű növények,esetleg egy fűtő,persze nem tudom a szobád hőmérsékletét.A redekkel az egyik legjobb párosítás(többek szerint is)a törpe szívóharcsa,ebből is rakhatsz pár darabot.Tökéletes,és nem túl költséges kis akváriumot lehet így összerakni.(a 10000-12000 forintos akváriumnál,én is használtra gondoltam.)
2011. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!