Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl halhattak meg a halaim?

Mitöl halhattak meg a halaim?

Figyelt kérdés
vettünk uj halakat,olyan 20darabot,de mind meghalt,lehet azért mert nálunk elég kloros az ivovizunk,vagy azért mert amit bele tettünk kavicsokat nem föztük ki?légyszu segitsetek,mert én nem nagyon értek hozzá,de nagyon szeretem a halakat!köszi
2011. febr. 23. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bővebben? Hány literes az aksi, milyen halak voltak/vannak benne? Szűrő? Fűtő? Levegőztető? Pihentették e a vizet? STB.?! Attól hogy szereted a halakat illene utána olvasnod hogyan kell őket tartani.
2011. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 gfero ***** válasza:
ha bolti kavicsot vettél az nem kell kifőzni viszont alaposan át kel mosni.a vizet kelet volna pihentetni legalább 4-5 napot vagy egy minőségi vízelőkészítőt használni.hány literes az akvárium,milyen halak,milyen felszerelés van hozzá?
2011. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hm...

Egy könyvet kiolvasni rövidebb idő lett volna, és olcsóbb is, mint megölni 20 halat...


Az akvárium vizetek nem lehetett volna klóros, mert 3 hétig üresen kell járnia, mielőtt halak kerülnek bele.

20 halnak, bár nem tudom milyenek, de legalább 100 literes akvárium kell (persze ehhez legalább a fajtájukat tudni kellene, gondolom az sem érdekelt, csak hogy szép színesek legyenek...).


Nem mindegy, hogy milyen kavicsot használsz, de kifőzés nélkül igen, ez is okozhatta a halálukat.


És még a beszokatásról, szűrésről, növényekről, rendszeres vízcseréről szó sem esett.


Akvarista.hu címlapján van 5 életmentő e-book, olvasd el őket.

Utána célozz meg egy KÖNYVES boltot, vagy könyvtárt és keress egy Horn-Zsilinszky vagy Pasaréti könyvet...

2011. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 gfero ***** válasza:
de azért megdicsérlek a bátorságodért semmi tapasztalat nélkül egyből egy friss akváriumba 20 halat venni ami aznap lett feltöltve nagy bátorságra utal.
2011. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
barátom ért a halakhoz,ezt nem tudtam,h pihentetni kellett volna a vizet 3hétig,80l literes volt,több fajta hal volt benne,de akvaristikába meg lett kérdezve,h mehetnek e egybe,ott azt mondták,h igen.
2011. febr. 23. 13:19
 6/17 A kérdező kommentje:

fütö nem volt benne,csak levegöztetö,és a kavicsokat ugy vettük,de nem mostuk átt,sajnos...

már elöte is volt az akváriumba hal,azokat is pont igy "neveltük" azok nem haltak meg

2011. febr. 23. 13:21
 7/17 gfero ***** válasza:
ha nem is pihenteted a vizet 1 hétig vegyél tetra aqua safet és 2 nap múlva mehetnek bele a halak de ne egyszerre vedd meg az összes halat de igy se árt betartani az 1 hetet mert kell min 1 hét ameddig a hasznos,lebontó baktériumok elszaporodnak az akváriumba.a halakkal meg szerintem át lettél verve.milyen fajta halakat vettél?.
2011. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 gfero ***** válasza:
100%
fűtő nélkül nem lehet halakat tartani esetleg aranyhalat vagy más hideg vizű halat de erre a te akváriumod kicsi és szerintem biztos hogy nem ilyened van.a legtöbb halnak kell a 25 fok.egy 80 literes akváriumba de kisebbe se elegendő a levegőztető ez csak kiegészítésre szolgál ide már kell egy motoros belső szűrő.
2011. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
akkor ha pl jövö hét hétvégén szeretnék venni uj halat,akkor már most tegyem bele a vizet?és nem baj ha csapvizet teszek bele?mert ahogy mondtam már nálunk nagyon kloros a viz.
2011. febr. 23. 13:33
 10/17 anonim ***** válasza:

A barátod ért a halakhoz? Hát nagyon nem úgy néz ki...ugyanis akkor tudnátok, hogy rögtön nem teszünk halat a vízbe, ahogy feltöltöttük, kell bele SZŰRŐ, FŰTŐ, ezek a legfontosabbak, nem árt levegőztető külön és világítás sem. Főleg ha növények is vannak (ÉLŐ) és mivel az élő növények nélkülözhetetlenek, ezért kellenek ezek is. 80 literbe 20 hal meg elég durva szerintem. Annyi történt, hogy túl lett terhelve a víz, ugyanis se szűrőd semmi nem volt, nem voltak lebontó baktériumok, felgyülemlett a sok méreganyag és megmérgezte a halaidat. Köszönheted magadnak és az okos barátodnak. Máskor olvass utána a haltartásnak, az eladóra meg ne hallgass, mert nem ért hozzá, neki az az érdeke, hogy minél több halat eladjon és nőjön a számla végösszege. Magasról lesz*rja, hogy mi lesz a halakkal amit megvettél, lényeg, hogy kifizetted.

www.diszhal.info

www.akvarista.hu

Alapvető oldalak, nézz szét, valamint az előttem ajánlott könyveket olvasd ki.

2011. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!