Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes/kell e bútorlapot...

Érdemes/kell e bútorlapot vágatni 54 literes akvárium alá?

Figyelt kérdés
Egy komódon lenne ami szerintem elég stabil. Szükséges e vagy használ e vmit ha vágatok alá egy bútorlapot még vagy az már nem oszt nem szoroz?
2011. febr. 27. 11:10
 1/8 Platypus ***** válasza:
Egy kis extra biztonság sosem árt. Ha a komód nincs vassal megerősítve, akkor idővel szép lassan deformálódhat a súly alatt. Észre sem veszed, aztán egyszer csak reccs. Először én is a komódra raktam a 40 literes akváriumot, igaz szimpla ikeás fajtára. Úgy egy hónap után vettem észre, hogy nehezen csukódik az ajtaja. Az akváriumot meg leköltöztettem, most már a TV állványon van.
2011. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp vágass, nekem is 54 literes akváriumom van és elhajlik alatta idővel a súly miatt a fa, akármilyen stabil, és az üveg elreped!Jobb előbb egy bútorlapot venni, mint később egy új akváriumot...:)
2011. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Akkor mindenképp vágatok, mert nem szeretném ha úszna a panel! :D És az aksi alá pluszba még milyen vastag polifoam-ot vagy hungarocellt érdemes venni?
2011. febr. 27. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1.5 cm-s polifoam van alatta.Szerintem bőven elég ennyi egy 54 literes akvárium alá.Visszatérve az első kérdésedre, tényleg érdemes vágatni még egy bútorlapot.112 literes akváriumom alatt két réteg bútorlap van és még így is meghajlik egy kicsit.
2011. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkaptad már a választ a kérdésedre,én még annyival egészíteném ki,hogy a komódod belsejét középen ki tudnád plusszba merevíteni(persze ha kivitelezhető,és ha még nincs)úgy lenne a tökéletes.Nekem is volt komódon ideiglenesen(alatta bútorlap)de mégis megnyomta egy kicsit.Egy kicsit költségesebb megoldás,de tökéletes,az a munkalap,amit konyhabútorokhoz használnak.Nem hajlik be,és a vízre se kényes.Nekem is ez jött be.
2011. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! És egy ilyen konyhai lap milyen árban mozog? Amúgy itt egy kép: Ilyen belülről, megvan erősítve de ahol bekarikáztam ott egy kis rés van végig az nem tudom mire szolgál, de ott van és nem tudom ez mennyiben befolyásolja a stabilitását.


[link]

Ezen a képen meg mintha a bal oldalon kis hézag lenne a két bútorlap között, de mozogni nem mozog: [link]

2011. febr. 27. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát árat nem tudok mondani,mert ajándék volt apósomtól az állvány.Asztalos ő rakta össze.A rés a bútorodon nem sokat befolyásol,mivel ha jól láttam a hátúlja csak lemez.Amúgy meg elég masszívnak tűnik.Nálam nem volt középen így alátámasztva szerintem azért hajolt meg.De szerintem így alátámasztással rárakhatod.Ha még erre akarsz plussz bútorlapot rakni akkor pláne.
2011. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen erre szeretnék rakni még egy bútorlapot vagy konyhalapot. :)
2011. febr. 27. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!