Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vikezelő kell? 200-as...

Milyen vikezelő kell? 200-as aksihoz 30l vizet pihentetek,

Figyelt kérdés
Eddig aquasafe-t használtam,dea másik boltban ajánlották a sera aquatan-t+nitrivec,a harmadikban metilinkék,antiklór,nitrivec,mi a jó?
2011. márc. 2. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

nem kell a vízbe semmi, ha normális szűrőd van, az majd elvégzi a dolgát!

Ártani nem ártasz vele, ha teszel a vízbe előkészítőt, csak én úgy gondolom felesleges.

Ha mindenképp szeretnél vele tenni, akkor én a Sera-t tenném!

2011. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
A metilinkék és a nitrivec nem vízkezelő, az antiklór meg fölösleges. A metilinkék gyógyszer, ami a hasznos bacikat is irtja, csak betegség esetén szabad használni. A nitrivec baktériumos készítmény, jót tesz a baktériumflórának, de semmit sem csinál a csapvíz problémáival. Az antiklór fölösleges, pihentetéssel kiváltható, akkor meg minek vegyszer? A sera aquatan, JBL biotopol és a tetra aquasafe jó vízkezelők. Nem csak a klórt ártalmatlanítják, de a nehézfémeket is. A réz például gyakran probléma az öreg vezetékek miatt. Ilyet lehet használni, de sokan nem teszik és nincs problémájuk. A pihentetés viszont kötelező vízkezelő nélkül.
2011. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
100%
a tetra aqua safe egy megbízható és jó vízelőkészítő szer amelyik a nehézfémeket is leköti és nem csak a klórt meg védi a halak nyálkahártyáját,stresszoldó meg tartalmaz egy pár vitamint is ami szűkséges a halak számára. a többinek semmi köze hozzá.
2011. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
a sera aquatan-t is jó vizelőkészítő de a tetrat jobbnak tartom
2011. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha állni hagyom avizet,mikr tegyem bele a vizelőkezelőt?
2011. márc. 2. 17:56
 6/8 gfero ***** válasza:
ha teszel bele tetra aqua safet részleges vízcserénél 1-2ora múlva beleönthetted a vizet,a vizelőkészítőt az elején ötöd bele és avval együtt pihenteted
2011. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
A vízkezelőt általában a vízcsere előtt öntik a cserevízbe. Akiknek nagy akváriuma van, és csapról töltik fel, azok közvetlenül utána. Az utóbbi módszer nem tökéletes, mert a klóros víz addig is kicsinál egy adag bacit, de gond ezzel sem szokott lenni. Én vízcsere előtt öntöm a friss vizes vödörbe, nem volt még problémám.
2011. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én is 30 liter tudok félrerakni egy kisebb hordóban, de csak egyik nap feltöltöm a zuhanyzóban, aztán ott is hagyom, és másnap meg kis vödrökkel kimeregetem belőle a vizet mert túl nehéz hogy arrébb rakjam, és viszem az akváriumba öntögetni. Én semmilyen szert nem rakok bele. Minek.
2011. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!