Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell plusz bútorlap egy...

Miért kell plusz bútorlap egy akvárium alá?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy raknak még bútorlapot az akvárium alá meg még arra polifoamot meg ilyeneket. Ez mire szolgál? Nem vagyok egy fizika zseni de az is csak egy plusz súly nem? Vagy ezáltal jobban elosztódik a súly vagy hogy van ez?
2011. márc. 4. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én első sorban azért raktam alá , hogy ne a bútort tegyem tönkre az akváriummal , hanem ha később leveszem az akváriumot , akkor ne kelljen kidobni a bútort is , mert össze lett karcolva a teteje , a víztől felhójagosodott , vagy szimplán a súlytól megnyomódott kicsit és csúnya lett .

Szóval nálam ezek az érvek a plusz lap mellett .

2011. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. Én egy asztalt már jól elbaxtam mert felhólyagosodott a teteje a víztől. De elég lett volna rá egy darab pvc, vagy nylon, vagy valami :)
2011. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Főleg a súlyelosztás és merevítés miatt, mert ha lehajlik a tartó polc, akkor az akvárium összeroppan. De a fent leírt szempontok sem utolsók.
2011. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És az az egy szem bútorlap nem sérül a víz és egyéb hatások miatt? Az miért nem deformálódik el?
2011. márc. 4. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 50 lityis akváriumom egy erős egyenes táblájú asztalon.

Már fél éve ott volt és egyszer pattan egyet és elszivárgott a víz, végigrepedt az alja.

Nem volt az akvárium alatt semmi kosz, karcolás, kavics, pukli, és még csak meg se volt pattanva a sarka sem.


A jobb súlyelosztás miatt kell.

Polifoam, hungarocell, de már 2 réteg textil is sokat jelent.

2011. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És az az egy szem bútorlap nem sérül a víz és egyéb hatások miatt? Az miért nem deformálódik el?"


A bútorlap nagyon erős és szigetelt a felülete általában. Hacsak nem literszám locsolod rá a vizet nem roncsolja számottevően.


A leglényegesebb szempont az, hogy az akvárium vízszintes felületen legyen. Kisebb akváriumoknál (100 liter alatt) erre egy kartonpapír, egy polifoam vagy akár egy vastag szövet is megfelelő, kiegyenlíti az asztal esetleges egyenletlenségeit, ami hatására az üveg megfeszülhet és elpattanhat.


Nagyobb akváriumoknál általában a hungarocellap a legolcsóbb és tökéletes megoldást jelent.

2011. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 6. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!