Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van-e olyan hal, aminek nem...

Van-e olyan hal, aminek nem kell benti akváriumba levegőztető?

Figyelt kérdés
Nagyon sok halam volt és sok áramot fogyasztott a levegőztetőjük.És most megszeretném kérdezni,hogy van-olyan hal aminek nem kell levegőztető?
2011. márc. 4. 17:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sok hal alatt mit kell érteni? Hány literes akváriumban milyen halak és hány db? Túlnépesítés esetén sok oxigént használnak fel a halak és ha kikapcsolod a levegőztetőt el fognak pusztulni. Egyébként az, hogy mennyit fogyaszt, nem attól függ hány halad van a vízben...
2011. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
14%

Aranyhalnak úgy tudom nem kell, na meg nekünk is voltak aranyhalacskáink, megvoltak levegőztető nélkül is, bár mi aztán vettünk nehogy baj legyen.

Mert az aranyhal nagyon igénytelen fajta.

2011. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%

Az aranyhalnak oxigéndús víz és legalább 100 literes akvárium kell. Állítom nektek gömbakváriumban volt, kedves második válaszoló, és nem is élt 20 évig az az aranyhal...


Ha fodrozza a szűrő a vízfelszínt és nincs túltelepítve az akvárium, csak akkor nem szükséges a levegőztető. De egyébként igen, és mivel a kérdezőnek sok hala van, ne kapcsolja ki inkább.

2011. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
És nincs igénytelen hal, csak igénytelen haltartó...direkt haltartót írtam és nem akvaristát, mert az igazi akvarista nem igénytelen...
2011. márc. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
aranyhal, neonhal
2011. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Platypus ***** válasza:
76%
A belső szűrőm, ami levegőztető is egyben, 4,2 W teljesítményű. Ha ez a fogyasztás sok a kérdezőnek, akkor inkább ne is tartson halat, mert a heti vízcsere növeli a vízdíjat, a világításról és haleleségről nem is beszélve. A szűrőt nem szabad kihagyni egyetlen akváriumból sem. Külön levegőztetőre ritkán van szükség.
2011. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
8%

17:44! a neonnak kell levegőztető!!


Kérdezőnek meg azt mondom, hogy tartson labirint halakat azoknak nem kell levegőztető és még nagyon szépek is.Közkedveltek az igénytelenségük miatt is.

Szerintem a sziámi harcoshal tartása még kezdőknek is gyerekjáték 1 hímet több mondjuk 3 nősténnyel.Vagy a mézgurámi,gyöngyurámi,törpegurámi és még más gurámi faj.

Ja és ne felejtsük ki a különböző paradicsomhal fajtákat se.

2011. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Platypus ***** válasza:
47%
Utolsó, a labirinthalak érzékenyek a hidegre, kell nekik fűtőszál. Ha a kérdező a levegőztető fogyasztását sokallja, akkor szerinted mit fog szólni egy legalább 20W-os fűtőhöz? És a szűrés egy labirinthalas akváriumban is fontos, nekik is van anyagcseréjük.
2011. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 gfero ***** válasza:
66%
hát ha sajnálsz kb 1000 ft-ot havonta akkor inkább hörcsögöt vagy valami mást vegyél és ne halakat
2011. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
platypus ezzel én is tisztába vagyok de a kérdező a levegőztetőre volt kíváncsi nem a fűtőszálra
2011. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!