Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rakjak világítást az...

Hogy rakjak világítást az akváriumra?

Figyelt kérdés

15 és 20 literes kis akváriumaim vannak, de nem értem azt a világítás dolgot. Nem volt még bennük semmi, csak kaptuk és azóta is vannak. :D A lényeg, hogy nincs tetejük és szerintem nem is nagyon fogok rájuk találni. Ha vágatok rájuk üveglapot akkor arra, hogy rögzítem a fénycsövet? Vagy hogy megy ez ilyenkor? Garnélát, meg csigákat szeretnék bennük tartani, meg persze növényeket, miattuk vacillálok főleg a világítással. 1 tetőtéri ablakom van, amiről inkább a szoba közepére jut a fény, az asztalom főként árnyékban van, nem sötét, de árnyékos, gondolom ez miatt kell világítás majd. Télen 25-26, nyáron 28-32 fok van a szobámban, nem tudom ez mennyire lényeges a világítás szempontjából.


Növénynek eddig a lándzsás vízipáfrányt néztem ki, az anubias féléket és a mohát. Első kettő tudom, hogy alacsony fényigényű, de lehet kéne azért nekik világítás.


2011. márc. 9. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A Trópus Szeged boltba is van az a Aquael mini lámpa:


[link]


Bolt címe:

[link]

2011. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha ilyet veszel, akkor nem kell üveglap rá, meg semmi, tök fölösleges, meg a vízalatti neon alá se kell.


Üveglap ilyen kicsire annyira nem jó, mert ha alámpa felmelegíti a vizet, az még szellőzni se tud a lap alatt, hogy kihüljön, és nappal felmegy több fokkal is a víz, este meg lehül. Inkább ne vegyél rá üveglapot szerintem.

2011. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek, most már jobban értem sokkal, hogy hogy is kéne csinálni. :) A boltot pedig meglátogatom a héten. :)
2011. márc. 9. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!