Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez meg megint miért? Én ezt...

Ez meg megint miért? Én ezt már nem értem!

Figyelt kérdés
Volt darakor az aksimban és elmúlt.(kezeltem)Vettem 5 neont és ugyan így az összes darakor-os lett!Ez miért van?Van benne növény kövek meg minden és háttérkép is!Már elment az egésztől a kedvem is!Mit csináljak ezügyben?Megint kezeljem és ne etessek meg semmi?És vettem bele még 1 nőstény xifót és 1 nőstény guppit!De most akkor mit csináljak?
2011. márc. 18. 16:35
 1/3 gfero ***** válasza:
100%
mivel kezelted menyi ideig?mekkora az akvárium ,hány hal van benne,ugyanattól a kereskedőtől vetted nem lehet hogy már fertőzve voltak?
2011. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Ha darakórra kezelted a halakat, legalább 1 hónapig nem vehetsz semmi újat az akváriumba, hiszen a stressz, a változás váltja ki ezt a betegséget.

2. Az új halakat 2 hétig karanténozni kell, hiszen a kereskedésből újra behozhatják a kórokozókat.

3. Megfelelő tartási körülményeket kell biztosítanod, vízcserék, alultelepítettség, satöbbi.


Most igen, újra kezelned kell az egész akváriumot.

2011. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szegény. Talán rossz helyen vásároltál, hogy beteg halakat vettél. Azért ne menjen el tőle a kedved, csak ilyenkor tényleg hanyagold az új halak vásárlását 2 hónapig, mire lezajlik a betegség és kiderül hogy mi a helyzet. Csak akkor érdemes újat venni, ha már a maradék stabilan megvan és helyrejött, mert így csak össze-vissza fertőzik egymást.

No meg az új halak is lehetnek betegek, hát nem egyszerű, van olyan bolt, ahol én is vettem olyan halat ami 5 nap mulva megdöglött és rá se jöttem mi volt a baja :/ Ezért érdemes karanténozni az újakat 2 hétig és ha ott sincs pusztulás, akkor lehet összerakni őket. Így nagyjából kivédesz minden betegséget.

2011. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!