Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám már megint azzal...

Az anyám már megint azzal jön, hogy én miért nem járok templomba mint ő, nem értem miért ítél meg ez alapján. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Itt a húsvét, megint ez a templomőrület. Sajnos az édesanyám eléggé vallásos, próbált is így nevelni, hát egyátalán nem jött neki össze. Most megint azzal jön, hogy menjek templomba, mármint ma (is). Jó, tudom hogy a húsvét a legfontosabb ünnep, de mért kell még ma is templomba menni?! Egyátalán nem vagyok hívő, nemtudom hogy magyarázzam ezt meg neki. a családban is kinéznek emiatt. Igazából egy korombelit sem tudnék mondani a környezetembe aki annyira templombajáró lenne. hogy magyarázzam meg anyámnak, hogy ez már egy másik világ? Arról nem is beszélve, hogy ő annyira elvakult, hogy teljesen megítél, aztis mondta már hogy primitív vagyok, meg egy senki, mert nem hiszek semmiben stb...
2011. ápr. 23. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
le kell szarni amit mondd. persze mégis csak az anyád, de tudomásul kell venned ha így gondolkodik akkor ő a primitív és nem pedig Te. sajnos nagyon sok anya és fia van így ezzel, hát el kell fogadni hogy ilyenek de azt nem hogy megmondják mit csináljunk.
2011. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

hát én sem mondanám magam olyan hűde vallűsosnak v nem is tudom hogy fogalmazhatnám.elég sok mindeben hiszek.

nekem az a véleményem hogy a hit nem azon múlik hogy el e megy e oda az ember.

Mint mondtam én sem vetem el nem vagyok ateista de vmiért már mégsem szeretek oda elmenni mert látom mennyire a képmutatásra épül az egész.A hit belül van nem kívül.

ha neked minden porcikád irtózik attól h elmenj oda akkor ne menj senki nem kényszerít.Bátyám sem járt már ott ezer év óta ha valaki ez alapján ítél akkor az a primitívség.

Egyébként én is csak a fontosabb üneppekkor megyek a családi béke végett.:)

2011. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
mondjuk halkan megjegyzem lehet ha nem olyan vallású lennék amilyen hanem mondjuk katolikus akkor én sem mennék soha.lehet ezzel kiverem valakinél a biztosítékot de nekem sok az ami ott megy a kántálás stb.kicsit olyan eltúlzottnak tűnik nekem.
2011. ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez a sok rossz dolog ami a világban van,elnyomja a hitet az emberekben,hogy tényleg ezért kellett megszületnünk?meghogy az "élet az ajándék"

persze...ezt régen el is hittek,ma már tényleg más vilag van sajnos.na jó nem panaszkodom..:)

2011. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg sok a rossz de én egy tökéletes világban sem élnék kicsit abszurd lenne nem?:)a hit szép dolog csak nem mindegy mi/mik mögé bújtatjuk.
2011. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
40%
Szerintman se erdekeljen, h mit mond az anyad. En pl ISTENben hiszek es nem pedig az EGYHAZBAN, mert az ugy ahogy van sz@r. Plane a katolikus tele pedofil papokkal.
2011. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem menjél el vele, nincs abban semmi sem.
2011. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Állj ki amellett, hogy nem vagy gyakorló vallásos, de a kedvéért egyszer-egyszer ünnepen elmehetsz vele templomba. Ezzel őt tisztelnéd meg.
2011. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

"hogy magyarázzam meg anyámnak, hogy ez már egy másik világ? " - hát ez az.

Értékvesztett, ateista, anyagias, hedonista, lövése sincs sokaknak mi az hogy transzcendens célok, ami nem csak horizontális, mi az, hogy szakrális szertartás.

Ezekkel meg kell ismerkedni, különben egy Bach művet, egy Ady verset, egy .. áá, semmit sem fogsz érteni.

(Nincs ateista művész - Bach,Händel minden műve végére odaírta, Soli Deo Gratia- Egyedűl Istené a dicsőség!

Szerinted miért????)

sekélyes, semmit sem értő zavaros leszel-


-(de hát, ha nem is akarsz érteni,akkor hallgasd/szívleld(!) azokat a 'kitűnő' tanácsokat, hogy sz@rj anyád/apád szavára/fejére.)

...................


A szakrális szertartás: Hálaadás. A Teremtőnek.

Azért, hogy vagyunk. Hogy élhetünk. Hogy szerethetünk, nevethetünk.

És egymásnak segíthetünk, ha bajban van.

Hálásnak lenni jó. Jó érzés.

Hálátlannak lenni rossz, kegyetlen érzés.


Te döntesz. Szabad vagy.

2011. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
ebben te döntesz...kényszeríteni senkit nem lehet,max érzelmileg zsarolni...mondd el neki,hogy ha annyira vallásos,akkor nézzen utána az elfogadás szónak és gyakorolja is...
2011. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!