Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, van még valaki ébren?

Akvaristák, van még valaki ébren?

Figyelt kérdés
Unatkozom. Nem dumálunk valamiről?
2011. márc. 26. 22:37
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

nem kényesek egyáltalán, hát úgy heti 30% vízcsere és kész.

kaja nekik, mondjuk a döglött halat is megeszik, minden dögöt, talajról felszednek mindent amit ott találnak. Meg hát én shrimp naturals-ot adok enni, de van aki ad nekik pl borsót kicsit megfőzve, vagy meg mikrózva, de hát nem esznek sokat.

2011. márc. 26. 23:07
 22/39 anonim ***** válasza:
Oké. Köszönöm szépen. Kérdezőt nem lehet pontozni?:D
2011. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

furcatus aranyos, majd fotózd le ha meglesznek :)


A red valamit akartam még, hja én 6db-al kezdtem egy 6 liters akiba, aztán most már 90 literesbe vannak úgy 100-an, és néha osztogatom, hogy ne népesedjen túl :)

2011. márc. 26. 23:11
 24/39 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan akvarista, de nagyon szeretem a mindenféle díszhalakat, szeretnék is tartani, csak kíváncsiságból, ha komolyabban szeretne ezzel foglalkozni az ember (azaz nem csak bedobok egy aranyhalat egy akváriumba azt' csókolom), az úgy nagyjából mennyi pénz/idő? :)
2011. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 6 liter körüli, még teknősnek csináltattam, de sajnálnám abba tenni. Habár azt irják mindenhol h akkora már elég pár darabnak.
2011. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Jaja, nekem is tőled van a legtöbb :)

Én szoktam nekik borsót adni, répát, paprikát, spenótot. De amit igazán imádnak, az a kukorica. Fél óra latt eltüntetnek két szemet, pedig borsóból csak egy fél szokott elfogyni órák alatt. Próbáld majd ki, sima konzerv vagy mirelit kukoricával.


Fényképezni nem hiszem, hogy tudom őket. Még az üres akváriumról is sz'r képeket csinálok, mert csak egy automata gép van itthon, ami szuper, csak nem erre való. Így is egy órát fotoshoppolom, hogy nézzen ki valahogy. Gyertek át egyszer egy sörre barátoddal, aztán fényképezzétek le őket :) A te képeid úgyis olyanok, hogy megszólalnak.

2011. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
A legnagyobb befektetés nálam a szűrő volt. Előszőr túl gyengét vettem, nem volt elég a 90 literhez. A többit, legalábbis itt az ember össze szedi. Ha az akváriumot te ragasztod össze nagyon olcson jössz ki. Nem egy nehez feladat. Növényeket ismerősöktől, talajt patakokból. Szerintem 10000-15000 ből már össze lehet rakni egy szebbecskét. Főleg Pesten, ahol annyian foglalkoznak ezzel.
2011. márc. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

hát egy aranyhal az pont drága azt tartani mert nagyra nő, kell neki vagy 100 literes akvárium.


De ha mondjuk guppykat tartasz, az könnyebb és olcsóbb.

Szűrő 2-3 ezer, 45 literes akvárium kb 4 ezer Ft, guppyk 1 hím és 3 nőstény legyen max 1000 Ft, aztán majd szaporodnak, csak a szaporulattal nem tudsz majd mit kezdeni :)


Vagy tartasz 1 betta hímet, azt is lehet ilyen 45 literben.

2011. márc. 26. 23:22
 29/39 anonim ***** válasza:

23:15:

Én úgy tartok akváriumot, hogy diákhitelből "nyomorgok" egyetem mellett, tehát mindenkinek kivitelezhető, csak ésszel kell csinálni.

Most ha veszel egy akváriumot, az kezdetben drága (használtan érdemes), mondjuk egy 100 literessel jó kezdeni, csak úgy nagyon durván 20-30 ezer. Én mondjuk lassan hoztam össze a cuccokat az enyémhez, apránként fejlesztettem, cserélgettem, satöbbi. De ha most kellene megvenni, akkor kb. ennyi lenne. Fenntartani viszont már csak mondjuk 1-2000 Ft havonta.

Viszont, hogy jól menjen, rengeteget kell tanulni.

Akvarista.hu-n van 5 e-book a kezdőlapon, azzal el lehet kezdeni.

Aztán Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

Pasaréti: Akvarisztika

Jeremy Gay: Tökéletes akvárium.

Ha érdekel a téma, hamar át lehet rágni őket :)

Nameg vannak jó netes leírások is.

2011. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

én még nem próbáltam akváriumot ragasztani.

Most igazából kifúratni akarnék egyet, de nem merem, meg még gondolkozok rajta. Lehet úgy kifúratni, hogy ne törjön el? Kéne rá egy luk, egyből könnyebb lenne a szűrésem :))

2011. márc. 26. 23:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!