Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha túl régi az akvárium, nem...

Ha túl régi az akvárium, nem tud szétnyílni?

Figyelt kérdés
Pl elenged a ragasztás. Ha szét is nyílik, hány évesen? Van valamilyen előjele?
2011. márc. 27. 10:01
1 2
 1/11 gfero ***** válasza:
100%
ha nem sérül meg a ragasztás egy gyári akvárium vagy jól megragasztott nem szabad hogy szétnyíljon soha.nekem van több mint 20 éves akváriumom is.előjel az lehet hogy ereszt valahol.
2011. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, igen, elvileg a sziloplaszt elöregedhet. De mondjuk nekem van 20 éves gond nélkül üzemelő akváriumom, tehát nem következik be egyhamar. MOndjuk az elég kicsi, a méretétől is függ, hogy milyen hamar megy tönkre. 100 liter felettit szerintem ne használj 20 évnél tovább :)
2011. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ehhe :)

Úgy tűnik ez a 20-as a bűvös szám :)

2011. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gfero ***** válasza:
igen mert ezelőtt 30 éve szögvassas gittes akváriumok voltak nem voltak még ilyen erős ragasztok.tehát ezért bűvös a 20 év
2011. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na abból a korból én már kimaradtam :)
2011. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
már láttam olyan szögvasas régi akváriumot de daru kelet hogy fel lehessen emelni.
2011. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én kaptam egy 112 literest, és akitől kaptam azt mondja hogy körülbelül 15 éves. Neki helyhiány miatt nem kellett.
2011. márc. 27. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogyha valami baja van, azt fogod látni rajta. Ellenőrizd a ragasztót, körömmel nyomkodd meg egy kicsit, hogy mennyire rugalmas. Nézd meg, hogy nem repedezett-e, nem hiányos-e, nincs-e lepattanva a sarka (mármint az akváriumnak). Aztán csinálj egy próbafeltöltést kertben, fürdőkádban, vagy valahol, ahol nem okoz problémát a víz. Hagyd állni 1 napig. Ha nem ereszt, akkor nem lesz baj vele, nyugodtan használhatod. Nem fog egyik napról a másikra leesni egy oldala. De mondjuk ha pengével szétvágod és újra ragasztod, az is csak 1000 Ft kb és akkor 20 évig ismét használható.


Még egy dolog: Az üveg képes a folyásra. Ez sem egy gyors folyamat, de 50-100 éves ablakokon már szemmel látható az elvékonyodás, domborodás. Egy akvárium a nyomás miatt is képes kicsit kidombrodni. Érdemes ránézni vízmértékkel.

2011. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat Murr!

Már 3 napja áll, ereszteni nem ereszt. A ragasztás rugalmas. A sarkok nincsenek megpattanva. Már régebben vágtam szét 1 akváriumot, de az üvegről nem lehetett maradéktalanul eltávolítani a ragasztót. Igaz az univerzális szilikonnal volt megcsinálva házilag, nem pedig gyári akvárium volt. Remélem még sokáig fogom tudni használni ezt az akváriumot. Köszönöm a segítséget!

2011. márc. 27. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én 70 litersemnek már majdnem minden sarka le van pattanva, az is valami régi cucc, én is régen vettem használtan, mondjuk ez egy jó vastag üvegből van, és annak a sarkát már én is odavágtam, leejtetem fél méterről kőre, ahhoz képest csak a sarka pattant le, és nem repedt meg az üveg sehol, aztán mieőtt feltöltöttem volna vízzel, nyomtam egy kis FBS-t a sarkához és kész.
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!