Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulnak el a halaim? :S

Mitől pusztulnak el a halaim? :S

Figyelt kérdés

Van egy 120 literes akváriumunk, amiben nyár óta volt egy yellow sügér, 3 vitorlás hal és novemberben vettünk hozzájuk 5 pici gyümölcsevő piranhát, amik azóta nődögélnek de még mindig kicsik. Mostanáig éltek mint Marci Hevesen, semmi bajuk egymással, erre 2 hete megpusztult a yellow sügér, 1 hete az egyik vitorlás, most meg a másik kettő. Mi lehet a baj ? Mindennap kapnak enni mirelit halkaját (pulykaszívmix) meg sima lemezes kaját, a fűtő normálisan működik optimális a hőmérséklet, külső szűrő rendesen működik és porlasztó is van benn nekik. A piranháknak látszólag nincs bajuk, és a többi hal teste is egészségesnek tűnt. (Régebben előfordult hogy fehér pöttyösek voltak, azok meg is pusztultak, most nincs erre utaló jel..)

Igazából csak az idegesít, hogy november óta idáig semmi probléma nem volt velük, most meg hetente meghal 1. ... :S


2011. ápr. 9. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez nyáron fordult elő, afrikai sügéreket és vitorlásokat tartottam, csak ugye panelban nyáron erősen szauna hangulat, a halak meg is pusztultak...már csak bettákat tartok..:) azok bírják
2011. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
érdekes mert anyáméknál csak valami szar szűrő van, ugyanúgy 120 literes akvárium, minimális fűtés, és hetente kb 1x adnak enni a halaiknak, nekik van egy cáparaharcsájuk meg sok neon, angolna meg ilyesmi, és vígan élnek már vagy 3 éve! :D Én meg annak is örülök, ha egy hal fél évig kibírja..
2011. ápr. 9. 13:01
 3/3 Mr.G ***** válasza:
Mennyire zárt az akvárium teteje? A megfelelő szellőzés nagyon fontos!
2011. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!