Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mibe rakjam a halakat addig,...

Mibe rakjam a halakat addig, amig akváriumot takarítok?

Figyelt kérdés
van befőttesüveg,csak az a baj h onnan nem tudom kiszedni őket mert nem fér be a háló.van még ilyen műanyag edény,az jó lenne?
2011. ápr. 15. 16:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nem értem hogy az hogy megkérdeztem hogy mibe rakjam a halakat addig amíg takarítok,miért jeleni azt,hogy én hetente kiszedem a halakat és teljes vízcserét csinálok.
2011. ápr. 15. 17:05
 12/23 anonim ***** válasza:
Ja, és az aljzatporszívóm egy darab slagból (200 Ft/fm) meg egy kólásflakonból van :) Na, de nem írogatok többet, mégegyszer elnézést, kérdező: neked pedig sok olvasgatást és sok szerencsét a halakhoz, remélem legközelebb jobb arc leszek.
2011. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
így szoktam csinálni:hetente részleges vízcsere,de szoktam azért évente nagy takarítást is csinálni.
2011. ápr. 15. 17:10
 14/23 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Azért feltételeztük, hogy teljes vízcserét csinálsz, mert ki akarod szedni a halakat. ÉS mivel megkérdezted, hogy mibe tedd őket, feltételeztem, hogy kezdő vagy, tehát nem lehet túl régóta meg az akváriumod (tehát még nem lenne szabad kitakarítani). Ha pedig csak részleges vízcserét csinálsz, akkor tilos kivenni a halakat, mert hatalmas stresszel jár.

Ezért lettem ideges, mert a kérdésed alapján egyik opció sem jó, mindegyik aggodalomra ad okot.

De ha elnézed az előbbi hangnemet, és leírod, hogy mit és miért szeretnél csinálni, akkor segítek szívesen.

Ha nem kérsz belőle, majd segítenek a többiek.

2011. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
részleges vícserénél természetesen nem szoktam kivenni halakat.és mégegyszer igen,kezdő vagyok,de az akváriumom már nagyon régóta üzemel.sokféle halam volt,de valahogy egyik se élte túl(max.2napig éltek).nagyon sokat próbálkoztam,rengeteg pénzt költöttem halakra.aztán végre valahogy összejött,a guppijaim élnek.
2011. ápr. 15. 17:16
 16/23 anonim ***** válasza:
Ja értem. Akkor ahogy mondtam/mondtuk, vödörbe tedd őket, ha sokáig lesznek benne, akkor kell egy porlasztó. A szűrőt ne mosd ki és működtesd a takarítás alatt, valamint a víz felét mentsd meg. Előtte pedig készíts be állottat, hogy ne kelljen a halaknak sokáig vödörben lenniük.
2011. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
értitek már?
2011. ápr. 15. 17:17
 18/23 A kérdező kommentje:
rendben.akkor veszek vödröt.
2011. ápr. 15. 17:19
 19/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. ápr. 15. 17:23
 20/23 Frontosa ***** válasza:

Azért csak van annak is valami oka, hogy legfeljebb 2 napig élnek nálad a halak. =) Egyáltalán mekkora az akváriumod?

Vödör mindenképpen kelleni fog a későbbiekben is.

Nekem 10 db. 15 literes van itthon, végszükség esetére. =)

Az a biztos, hogy annyi legyen otthon amennyivel az akvárium űrmértékének felét biztonságosan tudod tárolni, ha baj van.

Tehát: -Kiszeded a víz kb. felét vagy többet vödrökbe (ezekbe rakod a halakat).

-Kitakarítod az akit (semmi vegyszer), újra berendezed, felengeded kb. addig amennyit cseréltél.

-Szűrőt (amit nem tisztítottál ki) belerakod, minél jobban mozgassa a vízfelszínt, elülteted a növényeket. Még aznap beleteheted a vizet (kivéve amiben a halak vannak) amit előzőleg eltettél. Így járatod az akit másnapig (esetleg, ha van otthon vízkezelő pl. Tetra Aquasafe, tehetsz bele), akkor mehetnek bele a halak.

Így annyi, mintha 40%-os vízcsere lett volna, nem stresszeli annyira a halakat.


De egyébként meg, ha csak átrendezed az akit és egy-két tárgyat lemosol stb., akkor a halak nyugodtan maradhatnak. Általában ez bőven elég, mert ha már az aljzat is csupa piszok és azt is át kell mosni, akkor az arról árulkodik, hogy nem csinálsz talajporszívózást és/vagy gyenge/kicsi a szűrésed, ami baj. Ha az üveg algás azt is egy sima ,,mezei", erre a célra rendeltetett mosogatószivaccsal le tudod tisztítani úgyis hogy benne van a víz.


Szóval abban igaza van Murrnak, hogy az ismereteid finoman szólva is hiányosak, nem ártana olvasgatni egy kicsit. Te sem gondolhatod komolyan, hogy az a normális, ha nálad csak a Guppik maradnak meg 2 napnál tovább.


Bocs, ha kicsit hosszú volt.

Remélem azért segítettem, nem lecseszésznek szántam.


Üdv,

2011. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!