Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Háttér miatt sötétség?

Czövek Béla kérdése:

Háttér miatt sötétség?

Figyelt kérdés

Üdv.

Felraktam az akksira a hátteret és úgy tűnik kevés a világítás.

Semmi máson nem változtattam, minden maradt a régi.LED, trafó, távolság, minden.

Háttér fel, beindítás, stb. Gyönyörű a víz, növények, halak, a talaj kavicsainak a repedései is szépen látszanak.

Mégis olyan, mintha kevés lenne a fény.

Kicsit tükröződik, de látszik mire gondolok.

[link]


2011. ápr. 16. 08:34
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
A fehér háttérhez képest egy icipicivel kevesebb a visszavert fény kék háttér esetén, de elhanyagolható szerintem. Ha itt látod a probléma okát, akkor nézd meg alufólia háttérrel. Az sötétnek hat, viszont egész sok fényt visszaver. Ha ezt is sötétnek érzed, akkor valójában csak az akvárium hatása lett más,nem ténylegesen sötétebb az akvárium.
2011. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Üdv.

Az a helyzet, hogy nem tudom cserélgetni a hátteret, mivel a szekrénybe van téve az akksi, meg alaposan rá is van ragasztva.

Más ötlet?

2011. ápr. 16. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az a 18 led, főleg egy sorban, tényleg kevés. Eddig nem tűnt fel, mert az akvárium mögött lévő fal is "világított", visszaverte a természetes fényt.

Én a helyedben készítenék még 2 ilyen sort, ahogy látam a technikai háttered megvan hozzá, a fogyasztása pedig elenyésző.

2011. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jajj, korán van, megnéztem a többi képet is, összekevertem.

A háttér miatt nem lett kevesebb fényed, max. te érzed úgy. Ha a növények rendesen fejlődnek, akkor nincs probléma.

Mekkora az aki és hány leddel világítod?

2011. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]

Erről van szó.

6 db ilyen modullal megy a világítás: [link]

Méretei: szél.: 85cm, mély.: 30/35cm ( íves ), mag.: 30cm víz: 24cm.

2011. ápr. 16. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a ledekről, azok fényerejéről semmi nem derül ki, de ez összesen csak 18 db, ahogy számolom. Legalább 1 led kellene literenként, tehát még 12 ilyen modul. Az sem lenne baj, ha lenne benne kék és piros is, mert a növények ezt hasznosítják jobban.
2011. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak azt furcsállom, hogy a háttér felrakása előtt viszont jóval világosabb volt.

Ennyit sötétítene a háttér?

2011. ápr. 16. 11:17
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]

A modulokról némi infó.

2011. ápr. 16. 11:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, úgy tűnik. Persze csak optikailag sötétít, a fényed ugyan annyi.

Nézd csak:

Lux( lm) : 6lm

Ez a te leded.


Itt egy 15 wattos neon:

Fényáram ( L ): 980 Lumen

És ilyen neonból kellene kettő az akváriumodra.


Ledből az rengeteg, nem mondom, hogy nem használható, mert nagyon jó a spektruma is, a fogyasztása gazdaságot, de megvenni rengeteg.

2011. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Okosabb lettem.
2011. ápr. 16. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!