Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rakhatok red cherry garnélákat...

Rakhatok red cherry garnélákat társas akváriumba?

Figyelt kérdés
Az akvárium 54 literes,növényekkel,bujkálóval.Van benne egy hím betta,(benne kételkedem,hogy viselné őket),neonok,törpe szívóharcsák,és kettő darab páncélos harcsa(ők ideiglenesen).Ja,és még szeretnék bele pár darab plattit.Melléjük szeretnék redeket,és azzal azért tisztába vagyok,hogy szaporodni valószínű nem fognak.
2011. ápr. 16. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Az a baj, hogy ezek a halak alaposan összeszedik az aljzaton lévő kaját is, ezzel állandóan terrorizálják a garnélákat. Ők éppen rajta vannak egy kis kaján, a halak pedig kicsippentik alóluk, vagy éppen őket csípik meg. Aztán vagy túlélik, vagy nem. Minden esetre az életkedvüket és a színezetüket elvesztik. Szaporodni, ahogy mondtad, nem fognak. Egy amano garnélával már meg lehetne próbálkozni, de az akváriumod már így is túltelepített.

54 liter egy bettának és 10 neonnak (feltételezem ennyi van, mert ez a minimum) épphogy elég, már a plattik is feleslegesek, túlterhelik az akváriumot. A garnélák pedig érzékenyek a nitrátra.

Nem szabad így belevágni.

2011. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat,amúgy a neonok hatan vannak.Szeinted így is túltelepített?A redek külön vannak egy 25 literesbe,gondoltam párat átrakok,de most egy kicsit elbizonytalanodtam.
2011. ápr. 16. 17:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha garnélát nem,esetleg valamilyen csiga?Ha igen,milyen és mennyi?
2011. ápr. 16. 17:54
 4/8 anonim ***** válasza:
2 almacsiga és sok kis barna csiga, csak a barnák elszaporodnak.
2011. ápr. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy ebbe már ne tegyél semmit, esetleg pár neont.
2011. ápr. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy vegyél még 4 neont, bár nehéz elhinni, mert ugyan az a hal, csak több, de sokkal szebbek lesznek. Az almacsigák nem jók, ledíbolnak mindent. A pici barna csigákkal megpróbálkozhatsz, ők nem sok vizet zavarnak. Szép lehet még 4 porcelán csiga is (vagy zebracsiga, ugyan az a faj, csak sok fanázianeve van a mintázata alapján). De már ők is csak tovább terhelik a vizedet.
2011. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a segítséget.
2011. ápr. 17. 18:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a plattit nem javaslom, az enyémek folyton megdöglöttek, de nem tudom miért, mindig előírásszerűen csináltam mindent. Lehet ezek ilyen kényesek
2011. máj. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!