Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az acriflavin jó darakór ellen?

Az acriflavin jó darakór ellen?

Figyelt kérdés
Múlthéten vettem 6 neon halat ma dobtam ki az utolsót mert elég betegnek tűnt már ez is és apró pöttyök voltak rajta és a plattikon is vannak apró fehér foltok nem sok de 10-15 biztosan van halanként érdekes,hogy a fekete mollikonn nem látok sehol pöttyöt és ők elég vidámak a plattik viszont elég lusták lettek.És hogy kell alkalmazni az acriflavin-t mert elég zavaros addig értem,hogy minden liter vízhez kell egy csepp de minden nap kell vagy elég egyszer?A kezelés 3-5 napig tart utána teljes vízcsere.Az acriflavin nem azonos a malachitzöldel ugye mert ez is zöldre színezi a vizet.
2009. dec. 22. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
És miért írják több helyen.hogy a sszűrőt ki kell szedni?Vagy ez csak az aktívszenesre vonatkozik?
2009. dec. 22. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
A szenet azért kell kivenni mert semlegesíti a gyógyszer hatását.Sajnos én is ebben a cipőben járok mint te.Már 3 halam meghalt a negyedik most haldoklik :( . Én felvettem a víz hőmérsékletét 26 fokra , és tettem a vízbe metilinkéket 3 nap eltéréssek 2x és persze kivettem a szenet a szűrőből.Eddig semmi javulást nem tapasztaltam .Állítólag a malachitzöld hatékonyabb. Holnap azt próbálom ki.
2009. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Az acriflavin az az rézszulfát inkább a penészgombák és bőr és kopoltyúférgesség ellen hatékony.Sajnos nem tudom, hogy jó e darakór ellen , még nem használtam.Ami használható az a SERA Costapur, Parakill, TETRA Contralck Plus, Malachitzöld.A vizet erős levegőztetés mellett 28-30 fokon kell tartani, ez felgyorsítja a paraziták fejlődését.Valóban ki kell venni a szénszűrőt, a szivacsot nem muszáj, hiszen a bontóbaktériumok így is kipusztulnak mert mindent fertőtleníteni kell.Ha teheted külön medencében kellene kezelni őket.Az eredeti medencét fertőtleníteni kell,halak nélkül, erős fertőtlenítővel,pl: [link] ( neomagnol)
2009. dec. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már kinyomoztam volt a dobozon egy latin felirat ami a darakórt jelenti.Felcsavartam a fűtőt de semmi reggelre még többen lettek a paraziták.Ma megyek és veszek metilénzöldet kipróbálom azt hátha az meghozza az eredményt mert ahogy kinéznek a halak a reggelt nem érik meg ha így szaporodik tovább a parazita.
2009. dec. 23. 09:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam boltban jbl punktol ultra nevű készítményt ajánlották elég vegyes összetételű cucc az acriflavin megelőzésre jó csak semmi másra megkérdeztem,remélem ez használ mert a plattik és az ancik egyre betegebbek.De érdekes módon a black mollik látszólag jól vannakés sehol rajtuk egy pötty sem pedig rajtuk kéne legjobban látszódni hisz feketék.
2009. dec. 23. 10:46
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
A JBL jó szer.A hőmérséklet emelésének, pont ez a lényege, mármint hogy felgyorsítsa a kelést, ugyanis a halak bőrén lévő parazitára nem hat a gyógyszer.Amikor kirajzanak akkor öli meg őket, sajnos a kezelést meg kell ismételni, mert egyszerre nem pusztul el mind.Remélem sikerül meggyógyítanod őket, nagyobb veszteség nélkül.
2009. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már látszik a hatás egyre nagyobbak a halakon lévő paraziták de kisebbek nem nőnek már vagyis a víz már tiszta nagyjából mert új paraziták nem jelentek meg reggel óta a hőmérsékleten emeltem eredetileg 26 fok volt tegnap 28-ra tettem ma felnyomtam 30-ra ettől már kikell fejlődniük a parazitáknak holnap reggelig megfigyelésem szerint és miutánn leváltak a halról nekik annyi.Ha minden jól megy ebben a tempóban akkor 3 nap múlva nyoma sem lesz a történteknek.Csak szegény csiguszokat kellett egy zacskóba költöztetnem mert furcsán kezdett színeződni a házuk de jól vannak egy nyitott zacsiba belelógattam őket az akváriumba meg kaptak 1 hétre való kajaadagot úgy sem tudják frissen megenni .Ja egyébként almacsigák.
2009. dec. 23. 21:00
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy gyógyuló félben vannak a halaid, adnék még egy tanácsot, ha leváltak a paraziták a halakról és gyógyultnak látszanak, kell csinálni egy 50%- os vízcserét, a talaj felső rétegét is célszerű leszívni és oldj fel egy pohárban Aquafuránt és keverd a vízhez 2-nap elteltével ismét cseréld le víz 30%-át.Erre azért van szükség, mert a halak testén sebhelyek vannak, ott ahol a paraziták voltak.Nem lenne jó ha ezeket a nyílt sebeket, megtámadnák a penészgombák, ezt már, az amúgy is legyengült halak nem élnék túl.Ha lejárt a kezelés, etess vitamint és a vízhez is adj.SN.
2009. dec. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ok megfogadom a tanácsot de az még odébb lesz a jbl készítmény 15 nap kezelési időt ír elő darakór eseténn ez elég hosszú ez enyi ideig a vízben marad mikor a víz már halálos a parazitára nézve?Vagy csak az említett nyílt sebek miatt 15 nap és miért nem szabad etetnem a halakat vagy csak nagyon keveset velük az útmutató szerint.

A készítmény összetétele:20mg malachit zöld ,40mg kristályibolya,80 mg metilénkék ez 100 ml-re vonatkozik ez 1000 liter vízhez elegendő.


Egy másik kérdés ez most kiölt a vízből elvileg minden bacik elbomlik az a cucc magától?A boltban az aladó csak azt mondta ha kész a kezelés szedjek ki mindent az aksiból és pucoljak ki mindent és a talajt is mossam átt vagy főzzem ki.Szükséges ez?Elvileg mindent megöl nem?Akkor ez nem is szükség ugye?Elég csak leszivatnom a felső rétegről a trutyit meg vízcsere de elég az 50%-os mert elég sok ammónia és egyéb halmozódhatott fel most Mivel még a baktérium nyálka is eltűnk minden műanyag alkatrészről pedig mindent elborított ami műanyag.A kezelés végénn kell majd baktérium kúltúrát adnom a vízhez és ha igen mikor mert eddig mindíg használtam de most a sok vegyszer miatt nem tudom mikor alkalmazzam.

2009. dec. 25. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!