Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez az akvariumomban?

Mi lehet ez az akvariumomban?

Figyelt kérdés

Ma lattam meg a talajon ,amit kb.1 hete tehettem bele,alul homok es folotte ko, azt hiszem, hogy a kovel kerult a mag a vizbe

Valami gaznak,burjannak nezem en ,vajon art a halaknak,mitcsinaljak? Kitepjem??

Es eggyaltalan hogy el meg a vizben?? [link]


2011. máj. 6. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ki lehet tépni akkor is ha már nagy és nem tetszik, én inkább megvárnám mi lesz belőle. Lehet hogy egy jó növény. Kitudja.
2011. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem főzted ki a homokot?

Nem vagyok egy nagy akvarista,nekem csak pár guppim van,de szerintem nem szabadna úgy beletenni a homokot,kitudja milyen baci,szennyeződés van benne.Ha meg kifőzted fogalmam sincs hogy élte túl..

2011. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 gfero ***** válasza:
42%
mi ez az aljzat?honnan szerezted ez nagyon durva?kifőzted előtte,kiöblítetted?
2011. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Hát ilyet se láttam még. Honnan van az aljzat? Szedted valahol? Ugye tudod, hogy ki kell főzni? Ha ezek a magok megmaradtak benne, akkor gondolhatod, hogy a kórokozók is.

Úgy tűnik, hogy próbál kinőni a vízből, egy idő után rohadni fog, szedd ki mindenképp. A gazok sokáig, sokmindennel szemben ellenállóak, nem meglepő, hogy megmaradnak valameddig víz alatt.

2011. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk a sima szobanövényeket is vízben kell csíráztatni, mármint gondolom azért marad meg egy ideig.

Akkor a növényt rakd át földbe,

a kavicsot meg szedd ki és főzd meg egy kicsit, aztán mosd ki jól vödörbe :)

2011. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A homokot kimostam ,a kovet nem, Lehet baj ebbol, kitepem a novenyeket es mikor mar tobb nem no akkor teszem bele a halakat
2011. máj. 6. 18:51
 7/18 gfero ***** válasza:
42%
azonkívül hogy a halaid elpusztulnak más semmi.nem kimosni kell hanem előtte kifőzni 1 órát.abba a nagy kavicsba bele fog esni az el nem fogyasztott eledel meg ürülék amit nem tudsz kiporszívózni és a halak se tudják megmozgatni és ily módon előbb utóbb berohad a vized.nem lesz ez így jó.
2011. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem azt kerdeztem hogy az etel be tudi hullani,en elintezem aprobb kovet szorok kozeje

Csak azt kerdem hogy valami baj tude lenni hogy nem foztem ki,es mennyire bisztso hogy megdogolnek a halaim??

2011. máj. 6. 19:00
 9/18 anonim ***** válasza:
eléggé biztos...
2011. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Elmondtuk, hogyha egy növény magja bennemaradt, akkor rengeteg kórokozó is. Egyébként érdemes egy savpróbát is csinálni, mert szerintem bőven akad benne mészkő. Az pedig szintén egyenes út lehet a pusztuláshoz. Így viszont 100%, hogy nem maradnak meg az akváriumodban.
2011. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!