Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek csináljak még egy...

Szerintetek csináljak még egy akváriumot Brigitte-nek?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 4db akváriumom, és van külön egy 90 literesem is, ami most tök üres. Van hozzá belső szűrőm és van egy gagyi RO szűrőm, így abba tudnék sok lágyított vizet csinálni. Raknék bele Boraras brigitte halakat, de csak azt, semmi mást. Van néhány brigitte halam közösben, de nem hiszem hogy ott olyan jól érzik magukat és külön egy nagyba hátha szaporodnának. Növényeket pedig szednék a másik akváriumokból bele, így valamicske növény is lenne nekik. Ez most csak egy ötlet egyelőre, aztán nem biztos, hogy megcsinálom.


A hőmérsékletet viszont nem tudom hogy nyáron a 30 fokot bírnák e? Mert ezeket a halakat én csak télen tartottam eddig, persze csak úgy, hogy fűtöttem itthon.


2011. máj. 7. 00:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdesz halakat tartani miért nem nézel után, hogy milyen hőmérsékletű víz kell nekik????? Télen tartottad őket eddig csak, azt is úgy, hogy le sem szartad hány fokos a vizük.... nem döglöttek meg, vettél egy nagy levegőt, de nyáron akár fel is forrhatnak felőled. Szép vagy....
2011. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ventillátorokkal megoldható a hűtés.

Vagy hidegvizes palackokkal.

2011. máj. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 gfero ***** válasza:
hát mindenféleképpen csinálj egy meglepetést szegény Brigitte-nek és lepd meg őket egy új lakással.28 fokot amit max igényelne csak meg tudod oldani vagy veszel egy akvárium klímát a halaknak vagy megleped magad egy klímával és akkor jó neked is .másképpen a többi akváriumnál hogy oldod meg az akvárium hűtését?
2011. máj. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
nem mindenkinek van pénze drága klímás felszerelésekre...teljesen elment a kedvem az akváriumtól, egyre többet olvasok itt... egy vagyonba kerül! Pedig nagyon szerettem volna...de ezt havi 80 ezres fizetésből LEHETETLEN csinálni...
2011. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Platypus ***** válasza:
Az akvárium hűtését meg lehet oldani viszonylag olcsón. Hallottam már számítógépes ventilátorból barkácsolt hűtésekről. Tavaly nyáron én is szenvedtem a jeges palackokkal, de most már nyitott mindegyik akváriumom, ez is sokat jelent. És van egy ismerősöm, akinek addig rágom a fülét, amíg nem segít nekem ventilátort barkácsolni. A 30 fok nagyon nem jó, de már a 28 fok se. A brigittae nagyon érzékeny erre! A 4 napos nyaralás alatt, amíg nem palackozott senki helyettem, 10-ből 7 elpusztult. És a növények egy része sem bírja a meleget, a Cryptok konkrétan hajlamosak kirohadni.
2011. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem barkácsolt senki közületek még ventillátoros hűtést?

Barátomnak van egy venti, egy tetőbe beleépítve, de ott azért mert a lámpa fűt, és ha kint hidegebb a levegő akkor 1-2 fokot képes hűteni. Persze ő ezt is télen barkácsolta.

Na de nyáron szerintem nem fog hűteni semmit. amikor majd kint is meleg lesz.



Szóval nem tudom. Ha kint van 30 fok, akkor hogy hűt a venti? Az csak kavarja a meleget olyankor. Nem?

2011. máj. 7. 11:50
 7/25 A kérdező kommentje:

Könyvem nincs amiben ez a hal benne van. És ha valakinek van, arra kíváncsi lennék, hogy ott hány fokot írnak. A net az olyan, hogy egy ember leírja, hogy 26-28 fok, aztán az összes többi meg onnan másolja. És mindenhol megtalálom részletekben ugyanazt a szöveget, mert még át sem írják. Így az nem annyira megbízható forrás.


Ezt a halat nem sokan tartják, mert legtöbben csak olyat tartanak, ami csapvizes és könnyű gondozni, és sokaknál még az se megy, mert a túltelepítés miatt állandóan betegek a halaik.

2011. máj. 7. 12:05
 8/25 gfero ***** válasza:
a ventilátor max 1-2 fokot tud hűteni de egy nagyobb akváriumba nem hiszem hogy használható pl.30-35 foknál
2011. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én most 2 akvárium között vagyok, de az újnak ventillátoros teteje lesz. Ez már nagyjából kész van, csak lassan megy, mert ritkán érek rá csinálni.

2 db. 12 V-os 8 cm-es pc. venti, 8 v-tal meghajtva. (12 volttal szerintem túl gyors, elég 8 is)


Nyilván nem olyan hatékony a hűtés, ha kint is meleg van, de ennek a hűtésnek nem ez a lényege. A párolgás hőelvonással jár, akár melegebb is lehetne a levegő, ha valami gyorsan párolog, az hideg, ill. hűl.

Ezért hűtik pl. néhol alkoholos oldattal a fékeket, mert az jobban párolog, így több hőt von el.

2011. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Van egy nagy szekrényünk, amiben van egy 90széles polc, az egy TV tartó eredetileg és megerősítettem az alját,

hogy ne szakadjon le. Gondoltam oda beraknám az akváriumot. Az akvárium csak 30cm magas, de a szekrényben a hely az olyan 70cm magas. Így fölé belógatnék lámpát és a szekrény egyik falára oldalra meg talán egy nagyobb kínai piacos asztali ventillátort szerelnék. Lehet hogy az jobb lenne, nem? Vagy ugyanúgy nulla? Nem tudom.

2011. máj. 7. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!