Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek csináljak még egy...

Szerintetek csináljak még egy akváriumot Brigitte-nek?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 4db akváriumom, és van külön egy 90 literesem is, ami most tök üres. Van hozzá belső szűrőm és van egy gagyi RO szűrőm, így abba tudnék sok lágyított vizet csinálni. Raknék bele Boraras brigitte halakat, de csak azt, semmi mást. Van néhány brigitte halam közösben, de nem hiszem hogy ott olyan jól érzik magukat és külön egy nagyba hátha szaporodnának. Növényeket pedig szednék a másik akváriumokból bele, így valamicske növény is lenne nekik. Ez most csak egy ötlet egyelőre, aztán nem biztos, hogy megcsinálom.


A hőmérsékletet viszont nem tudom hogy nyáron a 30 fokot bírnák e? Mert ezeket a halakat én csak télen tartottam eddig, persze csak úgy, hogy fűtöttem itthon.


2011. máj. 7. 00:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
hjaa, akkor lehet hogy azért hűtenek a ventik nyáron is valamit. Ja csak azért kérdeztem mert én sosem próbáltam.
2011. máj. 7. 12:19
 12/25 Platypus ***** válasza:

Keress rá több nyelven. Én a németre esküszöm, sokkal több a használható forrás mint az angol vagy magyar oldalakon. Pl: [link]

Személyes tapasztalat alapján az alacsonyabb hőmérséklettel nincs bajuk, most pl. 24 fok van az akváriumban. Rövid ideig volt még ennél is alacsonyabb, nem volt rajtuk semmi látható változás. A 28 fok-nak viszont már nem igazán örültek, és 1-2 fok plussztól azonnal pusztulás volt.

A nyitott akvárium mellett sokat jelent a ventilátor, még akkor is, ha kint meleg van. A párolgási hő hűti az akváriumot.

2011. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Na ettől féltem :/


Jó, megnézem.


És ide raknám be:

[link]


Ezt a szutykot, csak előbb kimosom :)

[link]


De pont befér meg az olyan jó akváriumhely lenne, igaz kicsit magason van, de azért ágyra felállok onnan elérném az aki tetejét és tudnám takarítani így a szekrénybe is szerintem :)

2011. máj. 7. 12:33
 14/25 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a vízfelszínt kell hogy fújja a venti.
2011. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy rendezd-e be a 90 litereset nem vita tárgya, úgyis berendezed, ahogy ismerlek :) Jó lesz a brigiknek.

Tényleg 30 fok szokott nálatok lenni? Pedig nem is tetőtér, meghát elég régi épület, vaskosak a falak, ha van redőnyötök (azt nem láttam), akkor leárnyékolva tartani kellene azért egy kicsit a hűvöset.

Ventilátort én is barkácsolni akarok a nyárra, ha gondolod megpróbálhatjuk majd együtt, nem olyan nehéz összehozni. Keresek régi telefontöltőket, azokkal meg lehet hajtani.

2011. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát volt szerintem tavaly hogy 34 fok is volt a lakásban, én emlékszem volt pár olyan nap, mikor mi is majd megdöglöttünk és akkor meg a csincsilla miatt aggódtam, bevittük a fürdőszobába, mert ott kicsit hűvösebb volt :)


A német szövegben ez milyen talaj??

"Torffasern" és "Laichsubstrat"

Nekem fekete bazalt van amit kimosnék és gondolom az is jó, csak mégis kíváncsi lennék hogy ez mi amit írnak.

Barátom tud németül és lefordította a többit kapásból, de ezt nem tudja lefordítani.

2011. máj. 7. 14:01
 17/25 A kérdező kommentje:

Ez mi?


Torffasern

és

Laichsubstrat

2011. máj. 7. 14:02
 18/25 A kérdező kommentje:

Ja, mondjuk nem redőnyöztem, de valami sötétítő függönyt lehet akkor felrakok, hátha valamit számít az is.

Jó, most még nem lesz olyan hamar meleg, csak gondolom majd lesz, és fel akarok készülni arra rá. Barátom munkahelyén vannak ilyen belső mini klímák, a szobában, amibe vizet kell rakni és úgy hűt. Egyet el tudok hozni, már tavaly is gondolkodtunk rajta, de az is elég gyenge tré cucc, az se sokat hűt.

2011. máj. 7. 14:07
 19/25 Platypus ***** válasza:

A Torffasern az tőzegrost, a Laichsubstrat fogalmam sincs, hogy pontosan mi, ikráztató talajt jelent.

Nálunk is simán 30 fok van nyáron, pedig ez is régi épület meg vastag fal. Csak éppen nincs semmi légmozgás, hiába nyitunk ablakot.


Van egy halom régi telefontöltőm barkácsolási célra félrerakva.

2011. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A függöny semmit nem ér, mert attól felforr az ablak és ontja a meleget. A redőny még a lakáson kívül megfogja a sugarak egy részét. Amúgy én is félek a nyártól, ez egy rohadt panel, huzatot itt sem lehet csinálni. A szerencse, hogy földszinti meg keleti, meg alattunk pince van, így talán elviselhető lesz. Hát aztán fene se tudja :(
2011. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!