Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek csináljak még egy...

Szerintetek csináljak még egy akváriumot Brigitte-nek?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 4db akváriumom, és van külön egy 90 literesem is, ami most tök üres. Van hozzá belső szűrőm és van egy gagyi RO szűrőm, így abba tudnék sok lágyított vizet csinálni. Raknék bele Boraras brigitte halakat, de csak azt, semmi mást. Van néhány brigitte halam közösben, de nem hiszem hogy ott olyan jól érzik magukat és külön egy nagyba hátha szaporodnának. Növényeket pedig szednék a másik akváriumokból bele, így valamicske növény is lenne nekik. Ez most csak egy ötlet egyelőre, aztán nem biztos, hogy megcsinálom.


A hőmérsékletet viszont nem tudom hogy nyáron a 30 fokot bírnák e? Mert ezeket a halakat én csak télen tartottam eddig, persze csak úgy, hogy fűtöttem itthon.


2011. máj. 7. 00:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Szerintem lehet kapni a kínai piacon 500 Ft körül kis adaptert, ami DC 3-tól 12-voltig kapcsolgatható.

Az egyből szabályozható is, hogy milyen fordulaton pörgesse a ventit.

2011. máj. 7. 14:26
 22/25 A kérdező kommentje:

A Red Cherry jól bírja a meleget az már volt nekem tavaly is, mindenféle hűtés nélkül.


A törpe szívóharcsa viszont 27 fok felett kínlódott (ezt meg csak télen láttam mikor egyszer véletlenül túlfűtöttem az akváriumot egy rossz fűtővel).

2011. máj. 7. 14:42
 23/25 A kérdező kommentje:

Murr, szerintem a földszinti lakásban nem lesz túl meleg.

Nekem első emelet itt már melegebb lesz.

És Platypusnál a másodikon meg még melegebb.


Meg meg nem is biztos hogy csak a napsütés számít.

Néha csak annyi, hogy kint is ilyen forró a levegő akárhol vagy, és az a levegő úgyis bejön. Nem?

2011. máj. 7. 14:48
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát nálunk otthon, ha egész nap le van árnyékolva, ablakok zárva, akkor nem megy 24-26 fok fölé a hőmérséklet, pedig emeleti lakás. Csakhát nagy, 150-200 m2, sok a fal, tartják a hideget.


Persze a levegő is számít, de amíg mondjuk az 25 fokosra melegszik, addig a beton meg a falak, amire tűz a nap, 40-50 is megvan.


Nálam itt pesten az a baj, hogy panel, ugye vacak 20 centisek a falak, pillanatok alatt felforr.

A régi pesti bérházakban meg megvan 50-60 centi, az azért sokkal később melegszik át.


A legjobb lenne egy kétrétegű fal, közte légréssel :)

2011. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ja az igaz lehet.
2011. máj. 7. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!