Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Felújítottam a tengeri akváriu...

Felújítottam a tengeri akváriumot, hogy tetszik?

Figyelt kérdés

Milyen íze lehet ennek karfiolnak középen?

http://www.youtube.com/watch?v=D75nYiH6U4w


2011. máj. 8. 01:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nagyoon, de nagyon gyönyörű lett az akváriumod! :) Én is irigyellek, mert egy tengeri akvárium hihetetlenül szép, nem is hasonlítható egy édesvízi akváriumhoz. :) Csak hát az ára... :D

A karfiolnak meg hát... nekem rágósnak tűnik eléggé, nem hiszem, hogy finom. :D

2011. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát minden elismerésem, ennek már valóban tengeri akvárium kinézete van, megcsináltad :)

A karfiolt nem lenne szívem megenni, jó az ott, ahol van.


Yonderboi-ért a videó alatt pedig külön tisztelet, erre a zenére nőttem fel :)

2011. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
nagyon szép lett az akváriumod :)
2011. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A Durbanensis garnélát nem lehet tenyészteni. 1db van egyelőre. Tud nagyokat ugrani, jó hogy eddig nem ugrott ki.


A kék lábú remete rákocska eredetileg egy kisebb zöld csigaházban lakott, aztán vettem különböző méretű csigaházakat, bedobáltam a vízbe és tegnapelőtt átköltözött ebbe a nagyobb fehér csigaházba.


A lágy korallok közül nem kinézetre válogattam hogy mit vegyek, csak amit kaptam olcsón, és ami nem volt mérgező.

Hát azért hogy legyenek ilyen mozgó bizék is az akváriumban és tényleg nézzen ki tengerinek :)

2011. máj. 8. 14:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Kár hogy nem lehet tenyészteni. Köszönöm a választ! További sok sikert!
2011. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm a többiek válaszát :)
2011. máj. 8. 20:47
 17/22 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon szép. gondolom sok munka van vele. vagy nem?
2011. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Fenntartani könnyű, de az elején elég sok dolgot kell összevásárolni sok pénzért. Aztán már nem kell venni semmit, ha minden megvan, és vizet cserélni ugyanannyi, mint egy édesviziben, munka nincs vele több.



Ez egy 112 literes akvárium.


kb 7 kiló élőkő és 7 kiló száraz kő.

7 kiló élőtalaj és 7 kiló apró korallzuzalék összekeverve alul, és belenyomtam baktérium ampullát.


RO szűrő, mert nem jó a csapvíz hozzá, lágyvíz kell, de az ioncserélt víz, az ozmo víz vagy desztillált víz is jó hozzá.


Kell venni tengeri sót állatkereskedésben, 1kg só elég 30 liter vízhez, vödörben kevered és kész a tengervíz. Kell hozzá egy kis sűrűség mérő, nehogy túl sózd a vizet.


Kell egy lehabzó, ha halakat tartasz (használtan akár)


Egy kis műanyag dobozba lehet csinálni egy kis szűrést, pl: perlonvatta + korallzuzalék + aktivszén és ezen egy vízpumpával átnyomatni a vizet.


100 Wattos fűtő, 26 fokra benyomva.


Heti 10-20% vízcsere, és ha párolog, akkor a só nem párolog el, így elég csak vízzel feltölteni.


Nagy sodrás kell a halaknak, és a többi bigyónak is.

2db 1200 L/órás vízpumpa, egymással szemközti oldalra, az egyik elöl van, a másik hátul középmagasan, a víz felszínt pedig még egy kisebb mágneses áramoltató forgatja.


Ennyi az alap.


Ezeket nem egyszerre vettem meg, csak részletekben, mert drága.


Aztán lehet bele venni halakat, garnélákat, rákokat, anemónákat, lágykorallokat, amit akarsz, persze hogy ezek a kis szarságok is drágák, így érdemes használtan venni amit lehet, hát nézegetni kell a hirdetéseket.


Kemény korallt nem tartok, az kényes a sósűrűségre és fény is sok kell neki.


Hát más mint egy édesvizi, de a halak végülis ugyanolyanok, ők is csak sügerek :)



-------------


Létezik egy ilyen bamba hal is, "sphaeramia nematoptera" a neve, ezt akár egy 40 literes tengeri nanoba is lehet rakni, mert nem túl aktív, alig mozog:


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=JqBZ4Y9Di7Y

2011. máj. 9. 19:03
 19/22 anonim ***** válasza:

köszi hogy leírtad így töredékesen, adott egy összképet az általános menetéről. :)

Lehabzóról hallottam régebben is h kell bele, de foggalmam nincs mire való. amúgy hallottam hogy azt is hogy a korallok 2-3Cos hőingadozásnál már pusztulnak, de az is lehet hogy (ilyenkor mi van az áramszünettel? vagy csak a keménykorallokra vonatkozik?)

2011. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy olyan nagy gond egy kis áramszünet.


Volt nekem xenia lágykorall + sötétkék hal előszőr, egy hétig 24 fokon volt az akvárium. A xenia ugyanúgy kinyílt és a halon sem látszott semmi. Aztán mondták, hogy nem jó a 24 fok, jól megijesztettek hogy megfázik a hal, és akkor vettem bele a fűtőt. Így most 26 fokon van az egész.


De különben még a videón nincsenek is annyira kinyílva a dolgok. Pl a Clavularia a videón még egyáltalán nem volt kinyílva és ott kéknek látszódott, de igazából ez lila, és ha kinyílik, ilyen zöld csápok jönnek ki belőle amik lebegnek a sodrásban.


Mutatom képen, szerintem tök jól néz ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 13. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!