Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a DIY külső szűrő működhetne?

Ez a DIY külső szűrő működhetne?

Figyelt kérdés

Kép: [link]



Illetve az is érdekelne, hogy akinek DIY külsőlye van, milyet használ.


2011. máj. 31. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
?
2011. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem működne, túl sokat kéne dolgoznia a gravitáció ellen. Nem hiszem hogy találsz elég erős motort ehhez a megoldáshoz. Ha a tartály az akvárium szintje fölött lenne, akkor működne.
2011. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem, ez teljesen elvi hibás. Rossz az áramlás iránya, illetve csak kétéltű vízpumpával oldható meg, az pedig drága.

El kell dönted, hogy alsó, felső vagy oldalpolcos szűrőt szeretnél (tehát az akváriumhoz képest hol helyezed el).

Illetve ettől függően, hogy nyitott vagy zárt rendszert szeretnél-e (illetve tudsz megvalósítani).

A legegyszerűbb a nyitott rendszerű oldalpolcos, ha van az akvárium mellett hely.

2011. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nézd meg!Nekem ilyenre sikeredett.

2011. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az akvárium szintje mellett is működik, az emelési magasság néhány centi, hiszen a két vízszint a gravitáció miatt egyenlő. Csak a rajz rossz, mindjárt csinálok egy jót.
2011. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

A Rajz tényleg el lett szúrva, nem ekkora esést szeretnék.


[link] Ezen az oldalon lévő Murr féle külső hogy lett megoldva?

Gondolom hogy az itteni Murr volt az elkövető.

2011. máj. 31. 15:45
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


15:38! Jó lett!

Hogyan tisztítod?

2011. máj. 31. 15:48
 8/22 anonim ***** válasza:

Sehogyan, eddig még nem kellett.De amúgy csak annyi lenne hogy a felső kupakot leszedem.

Két és fél hónapja megy tökéletesen.A víz tisztább és átlátszóbb lett.A sügérek nagy örömére. :)

2011. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Igen, én követtem el. Az még úgy működött, hogy az akváriumból a szűrő nyomta ki a vizet, majd visszafolyt. Aztóa már átalakítottam, az el ez lett:

[link]

Illetve itt egy kép, csak gyors telefonos, majd ha feltölt a gép, csinálhatok rendeset is, meg ha gondolod leírom részletesebben:

[link]

Az átlátszó kifolyó cső 19-es, a befolyó barnásabb 12-es talán, a végére esőztető van szerelve. A kifolyó cső akváriumi végén szivacs van, a másik vége a szűrő aljában az ülepítőbe megy. Felette a szűrőanyagok helyezkednek el. A vízpumpa van legfelül, 450 l/órás (a valós teljesítménye 200 l/óra sincs).

2011. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ja, és a kifolyásért a gravitáció a felelős, mintha leszívnád az akváriumból a vizet. Tehát a két vízszint egyenlő. A pumpa csak annyit dolgozik, hogy átnyomja a csövön a vizet. A többit a gravitáció intézi.
2011. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!