Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a DIY külső szűrő működhetne?

Ez a DIY külső szűrő működhetne?

Figyelt kérdés

Kép: [link]



Illetve az is érdekelne, hogy akinek DIY külsőlye van, milyet használ.


2011. máj. 31. 15:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

15:53! Köszi!


Murr!Köszönöm! Kezdem kapizsgálni, jó lett!

Aszt hiszem, valami hasonlót fogok csinálni én is.

Szűrőanyagnak miket használsz?

2011. máj. 31. 16:15
 12/22 anonim ***** válasza:
Szivacsot, lávakövet meg zsákot. De tervezek egy kevés siporaxot, ha lesz rá pénzem.
2011. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És milyen technikai felszerelések kellenek hozzá? Gondolom kell valamilyen pumpa, egy 2-3 literes tartály, és bizonyos vastagságű csövek, plusz a szűrőanyag?
2011. máj. 31. 16:44
 14/22 A kérdező kommentje:

Ez alkalmas lenne?

[link]

2011. máj. 31. 16:47
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen, ez a pumpa tökéletes.

A tartály legyen legalább 5 liter, hidd el, nem sok az. Legegyszerűbb a PVC cső (20 centi átmérőjű általában)

A szívóág legyen 20 mm körüli, nyomóág 12 mm.

Alulra ülepítő kell, ezt megoldgatod kerámia gyűrűkkel, vagy majd a linken látható megoldással (mindjárt linkelek).

Érdemes esőztetősre csinálni, de ez már a te döntésed.

Aztán kell egy szivacs a szívóágra, hogy ne szívja be a halakat illetve a nagyobb koszokat.

Nomeg a szűrőanyagok.

Itt egy nagyon jó leírás, én ez alapján csináltam:

[link]

2011. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Rengeteget segítettél! Jól látom hogy ennél a siporaxot/kerámiacsőt felülre kéne rakni?
2011. máj. 31. 17:07
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez a része mennyire pontos a rajznak, de ezt én zárt rendszerűnek látom, tehát semmit nem kell a gravitáció ellen dolgozni. (ill. kb. 3 cm-t)

Ettől persze még rossz irányba folyik a víz...

2011. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A siporaxot olyan helyre kell rakni, ahol már a nagyja mechanikai szennyeződés kivan szűrve, (ülepítő tartály, és utánna egy durvább szűrőközeg) de még nem volt jelentős biológiai szűrés.

Sokan elsőként használják. Így inkább akkor jó, ha van egy belső is mechanikainak, és a külsőnek kicsi a vízforgatása. Olyankor nem szed össze annyi cuccot, amitől hamar eltömődik a siporax.

Vagy ha a beszívó csonkra húzol egy szivacsot, akkor is jó előre a siporax.

2011. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja, nem is tőlem kérdezted... Bocs!
2011. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A víz alulról felfelé halad, tehát alulról felfelé kell haladni a durva anyagoktól a finom, porózusig. A sima kerámiagyűrű kevésbé porózus, mint a méregdrága siporax. Tehát előbbit legalulra érdemes tenni, a siporaxot legfelülre (esetleg perlonvatta mehet még rá). Közéjük meg a többi (szivacs, lávakő, biolabda, vagy ami van) megfelelő sorrendben. Azért ez a sorrend, hogy a porózus anyagokat ne tömítse el a darabos szennyeződés, a durvább anyagokkal ezeket szűrjük ki.
2011. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!