Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az almacsigák veszélyesek a...

Az almacsigák veszélyesek a garnelákra?

Figyelt kérdés
nekem régebb a beteg halakat is levadászta(1X szemtanúja voltam), most meg 1ik red cherrym tűnt el. A farokrésze meg kilógott a csiga szájából. Ez meg fog történni máskor is? Valaki tartja egy akváriumban őket? tapasztalatok?
2011. jún. 1. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
a kicsikre sztem igen, de csak etetésnél amikor tolonganak
2011. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, de a nagyobbakra nem hiszem
2011. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne vicceljetek, de hogy is!

Szerves maradékot eszik, nem pedig levadássza a halakat/garnélákat. Hidd el, az a halad nem a csigád miatt halt meg. Az meg hogy egy garnéla eltűnik, az nem ok semmire, mert egy hal is el tud rejtőzni simán, nem hogy egy 3-4 centis garnéla. Viszont a dögét, vagy a levedlett páncélját simán megeheti.

2011. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szerintem halakra is veszélyes

http://www.youtube.com/watch?v=9-ICU4zV_vA

ebben a videóban látszik, hogy azért meg akarja kóstolni. lassú vadász, főleg az éjszaka alvó halakat vadássza le nagy türelemmel :]

2011. jún. 1. 17:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez az eredménye, ha nem kap jó minőségű táplálékot.
2011. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az már régen volt, mikor levadászott 1-2 halat.. nem mostanában. kb 4 éve

most ez az almacsigám csak a garnélát kóstolta meg. halak a másik akváriumban vannak. nem hiszem, h minőségi kaja hiányában ette volna meg, mert fagyasztottat is kapnak, és valami neptun tápot. de azt csak a csigáknak adom

2011. jún. 1. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan tarthatod együtt nem lesz semmi bajuk, ha meg elkapja legalább kiszelektálja a gyengéket.:D
2011. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
Ha jól tartod azokat a garnélákat, akkor úgy el fognak szaporodni, hogy 100 csiga is kevés lesz a megrendszabályozásukhoz.
2011. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele békalencsét. Nálam a békalencse a víz tetején úszik, és a csigák mindig rajta lógnak. Azt ha megeszik, újratermelődik, néha túl is szaporodik, akkor ki kell hálóval szedni belőle. A csigák így nem sűrűn mennek le, a garnélákat nem zaklatják. Mondjuk almacsigám az nincs, de van helyette annál nagyobb fekete nagy mocsári, meg malájtornyos, kis barna csigák és mittudomén mik, hát többféle szerzemény.
2011. jún. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!