Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám nagyon bolhás,...

A kiscicám nagyon bolhás, milyen szereket ajánlatok, amik nem veszélyesek az egészségére?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Frontline.


[link]

2011. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neostomosan-t vegyél, a használati utasítások szerint oldd fel vízben, és fürdesd meg vele a cicát! De az is jó, ha veszel bármilyen spot-ont (Frontline, Advocate stb.), és a tarkójára cseppented.
2011. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

fürdesd meg! a bolhák utálják a vizet, nem tudnak uszni, és belefulladnak..

ez legalább nem kerül pénzbe, nem vegyszer (sem gyógyszer sem semmi csak viz), és megismételheted hetente két-háromszor. de akk az kell h a fekhelyét is lecserélni h fürdés után tiszta helyre tedd, ne a bolhapetésbe vissza, és figyelni kell h addig ne legyen kiengedve a cica amig nem teljesen mentes. aztán vegyél egy bolhanyakörvet h ne is jöjjenek vissza...

2011. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak mondom: nagy tévedés, hogy belefulladnak! Bolha elleni samponnal is fürdetheted, sokat nem használ neki. Ahogy írták előttem, a Frontline nagyszerű, csak egy kicsit drága. A Neostomosan-nal a környezetet (is) permetezd le. Ha nem használt, egy hét múlva meg kell ismételni. Ez viszonylag olcsóbb, egy ampulla (5 ml-t kell oldani 1 l vízben) 500-600 Ft körül mozog.

Remélem segítettem, mielőbbi gyógyulást a cicunak! :)

2011. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem vannak és voltak is mindig cicáim, panelban és kertesben egyaránt. nálam a fürdetés bevált. semmilyen szert nem használtam csak a bolhanyakörvet.


ezért irtam. nálam használt, és van ismerősöm akinél szintén mindkét lakásmacs bolhátlan. (mellesleg vaszleg békák lehettek előző életükben mert szeretnek fürdeni:O)

2011. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a kicsikém most lesz három hónapos, ezért is nem mindegy, hogy mivel próbálkozunk. azt hiszem fürdetéssel kezdjük, és ha nem jön be, váltunk :)
2011. júl. 22. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem szeretnek fürdeni, de az egyiknél megoldható. Nekem sosem használt csak a fürdés. Mindig úgy csinálom hogy megfürdetem (amelyik hagyja magát), Frontline a nyakra, Neostomosan-nal meg lepermetezem a játékokat, ágyat és az egész házat. :)
2011. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Közel 3 hónapos kiscicának nem lehet még csepegtetni? Nem az anyjával van, a nagymacskánk meg nagyon ritkán fürdeti, és nem a nyakánál.
2011. júl. 23. 10:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Legalább nyolc hetes vagy egy kg-os legyen a cica, ha Frontline-nal kezeled. Neostomosanról nem tudok semmi konkrétat, a tájékoztatóban sem írja le.
2011. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem a Neostomosan-t is nyugodtan használhatod. (Telefonálhatsz egy állatorvosnak, ő biztos megmondja, azért nem hiszem, hogy pénzt kérne.)
2011. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!