Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan érdemes felépíteni egy...

Hogyan érdemes felépíteni egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy akváriumot, de teljesen kezdő vagyok ebben a témában. Kaptam egy akváriumot és ebbe kellenének a felszerelések. Ilyen az akvárium:

[link]

Olvastam, hogy kell bele levegőztető, szűrő és világítás, de nem tudom, hogy hogyan mennek ezek bele. Ennek nincs olyan műanyag teteje amit eddig láttam és abba volt beleépítve. Esetleg, ha valaki tudna linkelni ebbe valót, azt megköszönném. Ezek 220V-ról mennek vagy 12V-ról? Milyen növényeket érdemes belerakni és milyen halat ami nem olyan igényes és nem kell neki külön még melegítő is?

Egy olyan akváriumot szeretnék ami nem kerül sokba és nincsenek benn különleges halak amiknek extra körülmények kellenek. Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 4. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

ha jól látom 54 literes az aksid, nekem is ilyen van. Szűrőt vegyél kisállat kereskedésben. Ajánlom az aquael márkát. (aquael fan 1) Kell venned aljzatot, attól függ milyen halakat akarsz. Én az apróbb szemcseméretűt ajánlom. (sóder, kvarchomok) Az a lényeg, hogy ne legyen éles szélű, nekem pont az van:D, de csak garnélákat tartok. Világítást abba nem tudok segíteni, mert nekem a műanyagtetőbe bele van építve. Nekem szívósabb, növényeim vannak: jávai moha, gömbmoha, microsorium, anubias, valiznéria. ezen kívűl szükséged van még egy fűtőszálra.

Halakat nem tudok ajánlani, mert nincsenek nekem, de a guppyrol tudom h az elég jól bírja. Nekem amugy a páncélosharcsa jön be a legjobban. Nagyon szépek. Am itt tudod megnézni a halak igényeit: [link]

2011. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok itt a szűrő: [link]
2011. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt meg tudnátok mondani, hogy mennyire büdösek, érezni a szagukat?
2011. jún. 4. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy akváriumnak, feltéve ha mindent jól csinálsz, nincs szaga.
2011. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gfero ***** válasza:
ha megvan az 54 liter tehetsz bele 8 db neon + 4 db törpeszívóharcsa.vagy 8 db parázslazac + a harcsák.a fűtő nem ártana de nyáron nem kell.mert ha hidegebb vízi halakat választól azok nyáron elpusztulnak ha az akváriumod felmelegszik 28-30 fokra ,még így is lehetséges hogy hűteni kell valamivel.pl. ventilátor,fagyasztott palack,klíma.az akváriumnak semmi szaga nem szabad hogy legyen
2011. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én először is azt javaslom, hogy kicsit merülj el a témában.

A www.akvarista.hu főoldalán van 5 ingyenes e-book, némi rálátásod kell, hogy legyen a dologra, ez nem úgy megy, hogy feltöltöd, beledobod a halakat és elvan magának. A növények gondozást igényelnek, az akvárium pedig napi illetve heti karbantartást. Meg kell érteni az ammónia-nitrit-nitrát folyamatot, a víz biológiájának alapjait.


Hogy a kérdéseidre is választ kapj:

Az akváriumnak semmilyen szaga nincs.


Szűrőből én az Eheim Pick Up 2008-at javaslom:

[link]


Világítás:

[link]

vagy

[link]

Ezek alatt árnyéktűrő növények tarthatóak.


Fűtő:

[link]


Halakból én 6 hím guppit javaslok és 6 páncélos harcsát.

2011. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A harcsa nem eszi meg a többi halat?
2011. jún. 4. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de honnan derült ki, hogy 54 liter?

Kérdező! Hány literes az akvárium?

2011. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták 52 literes.
2011. jún. 4. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg lemérhetnéd, mert 52-eset eleve nem nagyon ragasztanak, szóval nem föltétlenül hiszem el, amit csak úgy mondanak.

Hossz*szélesség*magasság/1000


Amúgy ilyen méretben nem igazán lehet hideg vizi akváriumot csinálni, szóval marad a trópusi. Abba meg természetesen kell a fűtő.

A szűrő az evidens, az mindenféle akiba kell.

A világítás rázósabb téma, de ha le akarod egyszerűsíteni, akkor a Murr féle 2. linket, az 1*18 W-ot választanám, üveg tetővel.

(A harcsák természetesen nem eszik meg a többieket. De élektől mentes finom szemcsés aljzat kell nekik. 1-3 mm es kvarchomok a legolcsóbb, ami úgy-ahogy univerzálisnak mondható.)

2011. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!