Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok életem első...

Mit szóltok életem első "félkész" akváriumához?

Figyelt kérdés

Még sosem volt akváriumom olyan igazi, csak kisebb koromba gömbakvárium.. Most rászántam magam és hosszas készülődés után végre összeraktam egyet, de még csak félig! :) Holnap megyek a növényekért, utána jön a 3 hét üresjárat. Az aksi 54 literes! Várom a véleményeteket szerintetek milyen első próbálkozásnak?


[link]


[link]


2011. jún. 5. 19:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
eddig jó ,bár növények és halak nélkül nehéz véleménezni nekem tecik nagyon a fekete kő ! amien szinű hal lesz benne sztem egy pár olyan színű kis követ dobj majd az aljára
2011. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A fűtőt oda kell tenni ahol a szűrő keveri a vizet! Így a fűtő mellett meleg lesz a víz, a másik sarokban meg hideg.
2011. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen 54 literes van. Jól néz ki. Én a fűtőt ki is vettem miután felfűtötte 24 fokra. A világítás milyen lesz? Nincs hozzá gyári tető? milyen növényeket, halakat veszel bele?
2011. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Aljzatnak bazaltot raktál bele?
2011. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jól néz ki, de egy 2 tipp: Vegyél/szerezz még 2-3 olyan követ, mert így 1 darab elég érdekesen néz ki. csak arra figyelj, hogy mindig páratlan számú kő legyen.

A másik, hogy előbb a növényeket rakd bele, és csak utána a vizet.

2011. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Platypus ***** válasza:
Számolj azzal is, hogy ezek a fák nem merülnek el rögtön, le kell súlyozni őket vagy felrepülnek az első feltöltéskor.
2011. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) A fűtő eredetileg ott volt a szűrő mellett, de úgy nem fért rá a gyári tető és nem lehetett lejjebb rakni a fűtőt. Mind1 is mert panelben lakom, itt inkább hűteni kell majd :D Ha meg jön a tél beszerzek egy normálisabb fűtőszálat.

Amúgy a szokásos 15 wattos világítás, szóval csak árnyéktűrő növények lesznek például jávai moha, gömbmoha, anubias. Halak közül Amanda Lazad lesz és Törpe szívóharcsa no meg Red Cherryk :)

2011. jún. 5. 20:56
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi Platypus, le fogom őket kötözni!
2011. jún. 5. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:

Eddig szuper, mind az akvárium, mind az elképzelés.

Egyedül a nagy kő nem tetszik, egyszerűen nem illik oda, szebb lenne nélküle.

2011. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ízléses, szép.

Csak így tovább.


A fára rárakhatod a követ hogy ne repüljön fel, és kell vagy 1 hónap mire ottmarad. A fán fehér nyálka is képződhet, de ha lemosod párszor, később elmúlik.


Legalábbis nálam voltak ilyen dolgok, de aztán elmúlt.

2011. jún. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!