Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A horgászat aznem állat kinzás?

A horgászat aznem állat kinzás?

Figyelt kérdés
Szegény halacskák mindig ráharapnak a horogra. :(
2011. jún. 14. 06:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
A horgászok szerint meg nem mindég harapnak.
2011. jún. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Az, csak a horgászok nem ismerik el. Azt mondják, mert túl távol vannak az érzőidegeik egymástól.. na fene, mégis honnan tudják mit érez a hal? Pl. az ember megszúrja az ujját, az semmi vész. De ha injekcióstűt szúrnak a talpába, vagy a szemébe(ilyet nem adnak, de esetleg a térdkalácsába) akkor össze szarja magát.

Ugyanúgy egy fognyilallás is más(pedig ott is csak egy ideget ér el), mint a fejfájás..

szal soha a büdös életben nem fogjuk tudni mit érez egy hal, mikor kifogják. Én régebben pecáztam, akkor is sajnáltam a halakat, főleg mikor láttam h egy szegény halnak a száján bement a horog, aztán az egyik szemén ki. undorító dolog..

2011. jún. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
csak az emberek, akik csinálják, nem ismerik el h rossz. így vannak mások a droggal, a piával, a házasságtöréssel, cigivel, stb stb, ez mindig így van.
2011. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
És a halat megenni, amit kifognak, az nem állatkínzás?
2011. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

ha abból indulunk ki hogy az ember egyik legérzékenyebb része a szája akkor ... mindenki vonja le a következtetéseket...


De! Valamit azért még hozzátennék: gondoljuk bele a tömeges halászatba: emberek csónakba ülnek / hajókra szállnak és kimennek a tengerre / óceánra iszonyat nagy hálóval (több kilométeressel), kizsákmányolják azt, majd visszatérnek a kikötőbe, majd eladják a halakat, már amelyiket el tudják adni illetve amelyiket megveszik... szóval egy csomó felesleges hal életét tök fölöslegesen oltják ki, mert amit nem tudnak eladni (méret miatt) azt is kifogják, és csak utólag nézik meg (mikor már hulla vagy félhulla) ...és a hentes sem tud minden halat eladni... szóval megy a selejt gyártás elég rendesen!


Ezzel szemben egy halász aki kimegy egy folyóra, tóra, tengerre, óceánra egy szál(!) horgászbottal pecázni, hogy a családját el tudja látni élelemmel - szóval nem hobbiból - (vagy egy vállalkozó) aki egy nap max 1-3 halat fog, és azt eladja, az valahogy más. Őket igenis becsülöm. Hisz csak annyit vesznek el amennyi szükséges, és a fejemet rá, hogy azok a halak nem hiába adják az életüket...és különben is: így fair: egy szál horgászbot, egy szál ember, egy szem hal "ellen"...


Persze azzal egyet értek, hogy a fogjuk ki a halat majd dobjuk vissza hobbi elítélendő... ilyen erővel horog nélkül is horgászhatnának!!!! Vagy csak ülhetnének a parton... vagy esetleg két kézzel is elkaphatnák a halat...


remélem a nagy pecások egyszer egy hal pikkelyébe is reinkarnálódnak, és megtudják, milyen ha horogra akadnak

2011. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
A tyúkot levágni sem az, így ez sem.....
2011. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
szerintem állatkínzás. a horgászoknak milyen lenne, ha hoorgot akasztanánk a szájukba, rosszabb esetben a szemükbe vagy máshova??
2011. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
Én horgászok és biztos vagyok benne, hogy nem kellemes a halaknak, ha kifogjuk őket.Természetesen nem cél a kifogott hal további kínzása, gyorsan végezni kell velük. Én is elítélem ha hagyják megfulladni szegényeket.Azt ítélje meg mindenki maga, hogy a sporthorgászat mennyire etikus, nyilván ők azt mondják, hogy még mindig jobb visszaengedni, mint megenni.:D Én viszont úgy vagyok ezzel, hogy ez így gyakorlatilag értelmetlen fájdalom és stressz okozása, saját szórakoztatásukra.Egy biztos srácok, a horgászok nem ölnek és kínoznak annyi halat, mint a kezdő ill felelőtlen akvaristák.Igaz, hogy többségünk nem szándékosan kínozza ill kínozta a halait, de a kínzás az kínzás.Hogy azért annyira ne szóljam le a sporthorgászokat, mentségükre legyen mondva, hogy a nagy többségük ellátja a halak sebeit és így gyakorlatilag a stresszen kívül más kárt nem igen okoz az állatoknak.Sajnos kivételek mindig vannak.Hogy konkrétan válaszoljak kedves kérdező, igen állatkínzásnak minősül a horgászat is és még sok minden más is ezen kívül.
2011. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
De, állatkínzás...és? Ha akváriumban tartasz díszhalakat, az is állatkínzás...és? Hagyjuk már...
2011. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
75%
Ó,hagyjuk már ezt a témát gyerekek! Akkor ne egyen már senki se húst mert ha belegondoltok,hogy előtte,hogy tartották szegény állatokat..éljünk répán meg retken !! : P -.-" Az ilyen kérdésektől égek ki..mi vagy te greenpeace-es? Üljünk egy helybe és ne csináljunk semmit,nehogy véletlenül megöljünk egy poratkát..az is egy élőlény,nehogy meghaljon már feleslegesen !
2011. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!