Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legigénytelenebb,...

Melyik a legigénytelenebb, legnehezebben "kiirtható" halfaj?

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok egy kezdőnek 54L-be akinek nincs szerencséje, mert még a guppik is pusztulnak? Igaz, még nem is próbálkoztam mással. De mostmár szeretnék olyat, ami még nálam is bírja.
2011. jún. 21. 18:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Megpróbálok értelmesen időrendben leírni mindent.

Megvettem a komplett akvi szettet, 54L 30x60x30cm, gyári műanyag tető benne 1 15W-os fénycső, Eheim 2008-as (asszem) szűrő-levegőztető, a fűtő az Jager 50W de az most nincs bent. Az aljzat bazalt, kevés folyami homok is van a növények alatt. 3 tő növény van az egyik hínárféle, eleinte hullottak róla darabok, most már egész jól van, van egy keménylevelű fűhöz hasonló, meg egy, ami ha megmarad akkor anubias, ha kipusztul akkor átvertek a boltban, de már hoz új levelet talán megmarad (eddig csak dobálta a leveleit).

Az akvárium ment 1 hétig üresen (illetve az aljzattal és a növényekkel) tettem bele aquatan-t és rá 1-2 napra nitrivec-et is, szóval így ment egy hetet, majd jött az első csapat guppi ha jól emlékszem 6 darab. Ebből 1 döglött meg de azt egy Betta nyírta ki amit vissza is vittem a boltba, csak 1 napig volt nálunk. Utána másik városban jártunk (vidéken élek 1 halasbolt van kicsi választékkal és gondoltam színesítem az állományom) és a másik városból is hoztam 3 hím guppit. Azt hiszem itt ronthattam el. Azóta döglenek sorra, egyenként. A hasukból lóg pár percig az ürülék mielőtt leesik, más nem látszik rajtuk. Élénkek, esznek, amíg egy-egy el nem kezd lassulni és 2 nap alatt el is pusztul.

2011. jún. 21. 20:40
 12/19 gfero ***** válasza:
milyen vizet teszel az akváriumba?leméreted vagy egyszer?használsz valami vizelőkészítőt vagy pihenteted a vizet a részleges vízcserénél?de lehet hogy csak simán behurcoltál valami betegséget.ezért az új halakat soha nem szabad berakni a többiek közé hanem karanténba kell helyezni először és csak utána ha látszik hogy nem betegek rakod be a nagy aksiba így nem fertőződ meg az egészséges halakat
2011. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

1 napot mindig pihen a víz mielőtt vizet cserélek egy vödörben. Azt a vödröt csak erre használom. A víz sima csapvíz, nem mértem le semmit.

A karanténról meg olvastam én, csak nincs több akváriumom, 2 hétig meg vödörben nem akartam tartani a halakat. Lehet jobb lett volna.

2011. jún. 21. 21:17
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ezt az 5 halat, akár egy 20 literesbe is rakhatnád egy kis szűrővel, az olyan 5 ezer Ft-ból megvan.

(ha megdöglenek mégis, akkor ez jó lesz karanténnak)


A nagyot meg kifertőtleníted, s vennél bele zebradániókat, azok nagy életművészek.

2011. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Közben írtam mailt, de a 2 növényed már mondtam, hogy nem vízinövény, az egyik mocséri dracena, a másik pedig egy mérgező szobanövény. Simán okozhatja az is az elhullást. A legvalószínűbb viszont a fertőzés.
2011. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogyha kiveszed a növényt és csinálsz róla egy képet, amin a gyökere is rajta van, nagyon hamar eldől ez a vízinövény/szobanövény vita. BÁr egyértelmű, hogy nem az, de akkor meg tudom mutatni, hogy miért nem.
2011. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát mégegy akvárium berendezését nem hiszem, hogy le tudom tolni a család torkán. Ha használtan tudnék venni egyet akkor esetleg... majd körülnézek hirdetésekben.


Murr,

itt nincs vita, én simán hiszek neked, csak gondoltam addig had maradjon az a növény ami van amíg meg nem kapom tőled a pakkom.

2011. jún. 22. 08:00
 18/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A Guppik néha nagyon betegesek Magyarországon, főleg a haltuberkolózis szokott elhatalmasodni a hazai állományban. A leírt tünetek mondjuk csak részben hasonlítanak erre, de nem is ez a lényeg.

Próbálj utánajárni, honnan szerzik be a boltok a halakat, esetleg a nagykerrek vedd fel a kapcsolatot, szerezz ismerősöket... A lényeg, hogy jó forrást találj, mert ez is fontos. 600 könyvet is kiolvashatsz, vulgáris kifejezéssel élve szarból nem lehet várat építeni.

Élő kaja nem föltétlenül kell, de fagyasztott jó lenne. Mindenféle, vegyesen.

2011. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
vegyél törpeharcsát:D
2011. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!