Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a gond az akváriumommal,...

Mi a gond az akváriumommal, miért algásodik ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Eddig egy 65 literes vegyes akváriumom volt naponta 2x attam nekik enni és egy 11wattos lámpával világítottam havonta takarítottam nagyon szép volt.

Most lecseréltem egy 20 literes csak neonhalas akváriumba (20 neon van benne) uygan az az izóó. hetnte 1x adok nekik és még így is másfél 2 hét alatt már nem lehet látna a halakat mert olyan szinten algaásodik az üveg,tartozékok.

miért van ez? Ja és nagy teljesítményű szűrő van benne!!!


2009. márc. 24. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az algásodás nincs összefüggésbe az etetéssel. Az algásodás a nem megfelelő fény miatt van. Ha zöld alga jelenik meg akkor sok a fény, ha barna alga akkor meg kevés a fény.Etetni minden nap kell a kifejlett állatokat is, de csak annyit amit azonnal elfogyasztanak.
2009. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is barna algás és van az akváriumban lámpa, szerintem vegyél bele egy-két alma csigát azok majd lassan letisztogatják az akváriumot meg van az a cuppanos hal az is hatásos csak vigyázni kell vele mert hamar megnő
2009. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha barna algas az akvarium akkor tegyel nagyobb fenyt,mert a barna alga gyorsan szaporodik es art a halaknak es ojan mintha mocskos lenne az akvariumod,nem szep.
2009. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy 65 literes aksi vize mélyebb, tehát jobban elnyeli a fényt.Nem volt annyi fény,hogy az algák elszaporodjanak.Most pedig egyszerűen meg van minden ami az algáknak kell.Ha nem akarod ,hogy algásodjon(gondolom nem akarod) , akkor takarítsd ki az aksit és utána nyomj bele algaölőt.( ha az algás vízbe öntöd akkor a túl sok bomló növény miatt büdös lesz a víz és meghalnak a halak,először én is így jártam.). Egyébként a zöldalga szaporodása azt jelzi, hogy jó a víz minősége.A barnaalga pedig azt, hogy rossz.
2009. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!