Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az az akvarisztikába...

Miért van az az akvarisztikában, hogy a csapathal harcsáknál az emberek hajlamosabbak kisebb csapatokban tartani őket, vagy lezserebben kezelni azt, hogy azok csapathalak. (? )

Figyelt kérdés

Itt nem a állatkínzó haltartókra gondolok, hanem az akvaristákat.

Fel is hoznék egy példát.

Legyen mondjuk a neonhal és valamelyik páncélosharcsa.

A neonhal az Amazonasban kb 100-200 fős csapatokban mozog, él, míg a legtöbb páncélosharcsa több ezer fős csapatokban járja a vízfenéket.Az akváriumokban Neonhalnál nem ritka az 50-100 fős csapat, 10-15 Corydorasnál nem láttam többet egy helyen.(és ez a legeslegszélső eset, általában 6-7 fős csapatokban látom őket)

Vagy pl az ottocilius is elképesztő "taglétszámú" csapatokban él, az akváriumokban pedig ha 3-4 darab van belőle, az már okés.


2011. jún. 28. 16:42
 1/10 foxicom ***** válasza:

Ez nem állatkínzás!

Az lenne az, ha egy rajhalat kifogsz a folyóból(pl.:neon),

és abból csinálsz 30-40-es csapatot!

Ezek "akváriumi halak"!!!

2011. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Félre értettél. Bocsánat hülyén fogalmaztam. Nem az az állatkínzó aki így tartja halait, nemem a kérdésemben azokra gondoltam akik normálisan tartják a halaikat, és nem mondjuk egy 10 literes gömbben.
2011. jún. 28. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt mivel aljzat lakók, kb. 2 dimenzióban mozognak az akvárium alján, ezért nem olyan létványos belőlük egy 50 fős csapat, mint pl. neonból. A klasszikus együttúszás sem olyan fajta, mint egy pontylazacnál. Így a díszakváriumonkál inkább a látványosabb rajhalakkal szokás terhelni a vizet. Ha Coryból lenne 50 db. jobban terhelné a vizet, mint 50 neon, és még csak az aljzat lenne benépesítve.

Másrészt én úgy vettem észre, (hogy a páncélosoknál maradjunk) természetüknél fogva jobban viselik a kisebb csapatot, mint a pontylazacok. Nálam régebben volt, hogy csak 3 db. volt egy akiban (nem tudtam másképp megoldani) és annyira "elvoltak" hogy rendszeresen ikráztak a közösben. Persze a keménység miatt nem keltek ki, de a lényeg, hogy ilyet általában jó körülmények között, stresszmentes helyen szoktak csinálni a halak.

2011. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert általában az emberek nem azt nézik, hogy a halainak mi jó, hanem azt, hogy neki mi jó.
2011. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gfero ***** válasza:
40%
azért mert a neonhalak beússzák az egész akváriumot míg a páncélosok jóformán csak az aljzaton vannak ritkán jönnek fel.a másik dolog ez nem a természet ezek tenyésztett halak ez nem azt jelenti hogy egyedül szabad tartani mivel rajhalak de semmi értelme egy 100 literesbe több mint 6-8 páncélos
2011. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 foxicom ***** válasza:
2011. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 foxicom ***** válasza:
17:06
2011. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De nézem.Nem én öltem meg...na mindegy.
2011. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A pontylazacok sokkal érzékenyebbek a létszám tekintetében, nagyon stresszes halak. Náluk ez jelenti a biztonságot, a darabszám egyben védekezési mechanizmus is. A harcsafélék is szeretik a társaságot, de náluk ez nem jelent akkora stresszforrást, megvannak kisebb csapatban is.
2011. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Az élő vizekben a hatalmas harcsarajok, csak az ikrázó időszakban ennyire látványosak, később szétszélednek kisebb rajokra.Természetesen ezek a csapatok is jóval magasabb létszámúak, mint annyit mi tarthatnánk.Nekem kb 20db van 300literben, többet én sem igazán akarnék belőlük, de azért , ha születnek és túlélik az ivadék kort, nem veszem ki őket.Gondolom az akvárium mérete, a többi hal darabszáma,korlátozza a rajhalak népességét.Nálam legalábbis ez a helyzet.Túl sok kedvencem van, így nálam egy-egy raj 20-25 db.
2011. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!