Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan etessem a halaim, míg...

Hogyan etessem a halaim, míg 8 napig nem leszek itthon?

Figyelt kérdés

Párommal megyünk nyaralni 8 napra 1 hét múlva. Nála vannak afrikai sügérek, ott meg is tudja oldani az etetést a szomszéddal. A probléma nálam van. Nekem nanohalaim vannak (psedomugil gertrudae-k és otocinclus-ok), amiknek nem tesz jót a koplalás, de a túletetés meg főleg veszélyes lenne. 35 literes az akváriumom. A szüleim abszolút nem értenek a halakhoz, és senki ismerőst nem tudnék megkérni. Félek, hogy anyuék elfelejtenék vagy nem jól etetnének...

A következőkre gondoltam:

1. kis papírokra adagolnék ki kaját, amiből egyet minden nap beöntenének... ez oké is lenne, csak nem szeretném őket 1 hétig szárított kajával etetni

2. fagyasztott kaját is levágdosnám amekkora kell, minden nap 1 kis darabkát bedobnának...

2. veszek Improvit fagyasztott kaját, ezzel könnyű etetni, megmondanám h mondjuk 1x nyomjanak belőle...

3. veszek Sera Holiday nevű tablettát, amiből 1 hétig oldódik ki a kaja...ezt viszont nem tudom, hogy mennyire lenne jó minőségű és mennyire rontaná a vízminőséget...


Ti melyik opciót választanátok? Esetleg van valamilyen ötletetek? Nagyon féltem a kis halacskáimat :(


2011. jún. 30. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt ajánlanám, vagy vehetsz agy etető automatát. [link] De ha minden kötél szakad akkor kibírják egy hétig kaja nélkül.De az első ötlet szerintem jó, csak inkább kis zacskókban készítsd ki a kaját.
2011. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vágdoss fagyit, kis zacsikba, vagy az üres rekeszekbe. Barátnőm is így etet most, ha néha elfelejti, hát na bumm.
2011. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :) Szerintem fagyasztottat és szárazat is fogok kiadagolni, biztos ami biztos :)
2011. jún. 30. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
4-5 napig biztos bírják kaja nélkül, mer én is volt, hogy elmentem itthonról és nem döglött meg senki (nekem nem gertrudea van hanem boraras fajokból több féle).
2011. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
74%
Nem kell ezt túllihegni:D Ha 8nap alatt, csak háromszor adnak nekik enni a szüleid, akkor sem lesz semmi bajuk, sőt, ha semmit sem kapnának, akkor is találnának maguknak algát.Porciózd ki a kaját, de lehetőleg szűkmarkúan.Viszont érdemes lenne elgondolkodni a jövőben egy nagyobb akváriumon és kellő darabszámú halat tartani.A rajban élő halakból, legalább 8-10 db kellene.Jó nyaralást és ne aggódj.
2011. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm neked is. És ez egy nano akvárium, nano halakkal. 10 db pseudomugil gertrudae van benne és 4 db törpe szívóharcsa...a másik akváriumunk pedig egy 300 literes afrikai sügéres. Szóval nem vagyok hülye hozzá. :) Nem is ez volt a baj, hanem hogy melyik etetési mód lenne a legmegfelelőbb...

[link]

2011. júl. 1. 11:58
 7/10 anonim válasza:
Van olyan hal ami 1 évig kibírja kaja nélkül. Nagyon dúrva! :DDD
2011. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Bocs, a nanohalakat, neonhalaknak olvastam.:D Ezért javasoltam nagyobb akváriumot, feltételezve, hogy három fajta rajhalból nem fér el ekkora akváriumban a kellő darabszám.
2011. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem teleportáld magad
2011. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nah hát végül apu etette őket, 2 fagyasztott kocka elég szokott lenni 1 hónapig, most 1 hét alatt fogyott el 2 :D kicsit meg is látszik rajtuk, hogy jól éltek, szóval most egy kis diéta van :D de lényeg, hogy mindenki jól van... :D
2011. júl. 16. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!