Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az a hal amelyik le...

Melyik az a hal amelyik le eszi az emberről az elhalt bőrt?

Figyelt kérdés

Még a tévében láttam, hogy egy rakás apró hal benne van egy lavórban, a pali bele tette a lábát a vízbe, és elkezdték lecsipkedni az elhalt bőrréteget. Melyik ez a hal?

Drága volna ha venni szeretnék ilyet?


2011. júl. 3. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
garra fura, vagy garra fuga, vagy garra rufa vagy valami ilyesmi :) A pikkelysömör gyógyítására használják
2011. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

garra rufa, magyarul piros szívogató márna

Egyre több kozmetikában találkozni vele, drága pénzért kezelik vele az embereket, szóval ha tudsz is venni, szerintem jó drága.

2011. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.:)


Ha megél a folyóban én betelepítem. :D

2011. júl. 4. 00:00
 4/9 anonim ***** válasza:
A cápa az tutira leeszi!
2011. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
100%

Maga a hal nem olyan drága, 500-1000 Ft/darab, de nagyra nő és nagy akváriumot kell neki fenntartani. Nem lehet lavórban tartani, ugyanúgy felszerelések kellenek hozzá, mint a többi akváriumi halhoz. Egy megfelelő szűrés például már eleve 20ezer körüli összeg.

Hazai folyókban nem maradna meg, meleg vizet igényel.

2011. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ára nem is rossz. És esetleg ha csinálnék neki az udvarban egy tavat fűtéssel?
2011. júl. 4. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Max nyáron.
2011. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Motoregér00 ***** válasza:
Zala megyében Hévizen van a melegvízü forrásnak egy levezető csatornája ahol a helyiek (köztük én is) elő szertetettel fürdőznek az ott élő halak ha nyugton maradsz elkezdenek csipegetni néha egész nagy rajokba. Küllemre hasonlítanak a sima tenyésztetlen guppira, de ezek akár 10-cmesre is megnőnek.
2011. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!