Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ha az embernek hala van?

Milyen ha az embernek hala van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy gondolom nem olyan mint ha valakinek kutyája lenne,de azért szeretitek őket? Adtok nekik nevet? Vagy csak dísznek vannak, és az a lényeg, hogy jól nézzen ki, az már nem hogy jól érzik-e magukat? Szerettek velük foglalkozni? Elég hülye kérdés, de kíváncsi vagyok :)
2011. júl. 9. 16:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

Itt van pl. egy haltartó, aki azt állítja magáról, szereti az állatokat.

Ezzel együtt úgy tartja a halait, mint ha a középkorban valaki 15 évesen bekerülne egy vár 1 négyzetméteres tömlöcébe, és 30 évesen ott pusztulna el a saját szarjában fetrengve hiánytünetekben, vagy ha szerencséje van, 20 évesen kolerában. Milyen lenne, ha nem szeretné őket?!

2011. júl. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem van akváriumom, de nem nagyon szeretem, mert nem lehet csal úgy kitalállni, mit akarnak, és nyáron a hőmérkséklet nehezen szabályozható nyáron, valamint nálam nagyon gyakran algásodik. Minden okot kiderítettem, mitől lehet ez, mindet javítottam is, de nem változott. :(
2011. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Akváriummal eggyűtt meg mindennel olyan 50ezer. Mer nem az az 1 literes kell nekik amik a mesébe vannak hanem 200 liter
2011. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én mindig is akartam halakat, meg nyugtatnak ha nézem őket és ahogy úszkálnak.Sok helyen láttam már akváriumban halakat, nekem nagyon tetszenek, ha valaki komolyan gondolja hogy valamilyen állatot tart legyen az emlős vagy hüllő, vagy bármi más, meg kell nekik mindent adni amit kívánnak, az állatokat szeretetből kell tartani nem pedig divatból.
2011. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
KÖszi mindenkinek! :)
2011. júl. 12. 11:24
 16/21 Hektor98 ***** válasza:
5 éve akvarizálok. Kb. másodikos lehettem amikor megkaptam(örököltem) egy akváriumot a testvéremtől. El is mentünk a halasba mindjárt összeválogattam a halakat, amik bírták. Aztán egy kicsit kevesebbet majd még kevesebbet foglalkoztam velük. Egy pár hónapja rátaláltam Nigro blogjára, és tudtam hogy nekem is lesz egy növényes akváriumom. Ezt most sikerült berendeznem előző hónapban. Most nagyon sokat foglalkozom vele, remélem látható lesz rajta. Nemsokára halak is lesznek benne mert őket is nagyon szeretem, mert megnyugtatja az embert, például egy nagyobb neonraj.
2011. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Doruss ***** válasza:

Hogy milyen érzés? Csodálatos. Az akvarisztika az életem része. Bármi baj van, ideges vagyok, vagy fáradt, akármi, csak leülök az akvárium elé és nézem. Teljesen belefeledkezem. A halak csak békésen úszkálnak, ők nem veszekednek, olyan békés, barátságos kis lények... élnek a külön kis világukban, és boldogok.

Fontos, hogy jól nézzen ki. Én ezt úgy képzeltem el és valósítottam meg, hogy saját ízlésem alapján benövényesítettem, meg minden, és most elégedett vagyok vele. A zsebpénzemet általában a halakra költöm. (nehogy arra gondolj, hogy olyan drága fenntartani, hogy nem marad másra pénzem, csak berendezés szempontjából sokmindent elrontottam kezdőként, szóval nemrég átcsináltam az egészet, kb. mintha újrakezdeném.)

Amúgy én mindig elnevezem őket, kezdettől fogva. Kivéve a guppikat, mert többen vannak, és jelenleg egy "alomból", úgyhogy nem nagyon lehet őket megkülönböztetni. És mindig sírok, ha elpusztul egy halam, nagyon kötődöm hozzájuk.

2011. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Akváriumba aranyhalat? Az tóba való.


Úgy lett kitenyésztve, hogy felülről szép.

Még nagy akváriumba se való, nemhogy abba a kis bömbbe. Az a bömbizé max növényeknek jó. A hülye kisállatkereskedők meg szándékosan hazudnak, hogy el tudják adni.

2011. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
én 13 évesen nagyon nagy természetbarát és védő vagyok:)van kalitkám(kacagó gerle),kutyám(palota pincsi és tacskó keverék),macskám(amerikai rövidszőrű),van 2 akváriumom(54 literes hím guppis és egy garnélás)és még egy terráriumom is van(ékszerteknős kicsinek).Na de kicsit sem érdekel hogy már az osztálytársaim is öko majomnak hívnak.de legalább a természettanárral jóba vagyok.jah és minden természetvédelmi megmozduláson jelen vagyok.VÉD A TERMÉSZETET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
:) én is imádom az állatokat! Köszi a válaszokat!!
2011. júl. 14. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!