Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon műhatása lesz az...

Nagyon műhatása lesz az akváriumnak, ha teszek bíz alá világítást?

Figyelt kérdés

Nekem természetes hatású az akváriumom. Amolyan mintha egy tó lenne, növények, oda illő dekoráció, halak.

Ha teszek bele ilyet: [link]

Az már csicsás lenne, és nem illene oda?


2011. júl. 14. 08:10
 1/3 Platypus ***** válasza:
Szúrni fogja a szemedet a fény. Csak úgy érdemes víz alá rakni, ha a feléd eső részét eltakarod. Nem nagy élmény egy fénycsőre rálátni. Az eltakarás részét nehéz esztétikusan megoldani, ezért általában a tetőhöz szokták ragasztani ezeket a csöveket. Ha mégis megcsinálod, az akváriumod olyan lesz, mint egy úszómedence díszkivilágítva.
2011. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A növényeknek sem jó, őket sem süti alulról a nap. Meg fognak csavarodni, rendellenesen nőnek tőle.
2011. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, de elég ronda lesz, a szemedbe fog világítani. Nehéz elrejteni vasfa mögé és víz alatt mindenhogy hülyén néz ki szerintem.


Ez a neon úgy van csinálva, hogy ráhúztak egy vékony neonra egy üvegcsövet, ami le van szigetelve vízállóra.

A kettő közt van némi levegő, emiatt feljön a víz tetejére ha nem súlyozod le. Úszik a vízen.


Nekem csinált olyat is az egyik ilyen neon, hogy kilyukadt az egyik vége a külső üvegburkolat, de még úgy is világít, más baja nincs, csak emiatt ezt pl már nem raknám a vízbe, hogy megrázzon.


A rázással kapcsolatban, pl volt egy kis szűrőm is, ami 3x megrázott mikor a vízbe nyúltam, akkor jöttem csak rá, hogy mi ráz. Először azt hittem, hogy valamelyik lámpa. :) A halakat viszont nem rázta meg, talán mert nem volt földelve a szűrő. Ez a lámpa sincs földelve szerintem mert csak 2 drót jön ki belőle.

2011. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!